Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim Sen: Sendika başkanı görevine iade edilmeli

Türk Eğitim-Sen Sakarya İl Başkanı Mehmet Düzlü, basın açıklaması yaptığı gerekçesiyle valilik tarafından Eser İlkokulu Müdürlüğü görevinden alınan Aktif Eğitim-Sen İl Başkanı Muhsin Topçi’nin bir an önce görevine iade edilmesi...

Türk Eğitim-Sen Sakarya İl Başkanı Mehmet Düzlü, basın açıklaması yaptığı gerekçesiyle valilik tarafından Eser İlkokulu Müdürlüğü görevinden alınan Aktif Eğitim-Sen İl Başkanı Muhsin Topçi’nin bir an önce görevine iade edilmesi gerekitğini söyledi. 

 

Düzlü, yaptığı açıklamada, sendikal hakların yasalar çerçevesinde düzenlendiğini, sendika yöneticilerine sendikal eylemlere katılma, basın açıklaması yapma hakkı verildiğini belirterek, “Demokratik hukuk devleti olabilmenin birincil şartı, demokratik hakların kullanılması noktasında sıkıntıya uğramamaktır. Bu tür yaptırımlar sendikal hakların kullanılması noktasında çalışanlar arasında çekinceye sebep olabileceği gibi kamu sendikacılığının gelişmesine de olumsuz yansıyabilecektir.” dedi.

 

Türk Eğitim-Sen’in hiçbir koşulda yasaların ihlali ve demokrasinin yaralanmasına taraf olmayacağını vurgulayan Düzlü, şunları kaydetti: “Sendikamız, demokrasiyle bağdaşmayacak baskıcı uygulamaları da kabul etmeyecektir. Bu vesileyle açığa alınarak haklarında soruşturma başlatılan Aktif Eğitim-Sen İl Başkanı Muhsin Topçi ve sendika üyelerinin bir an önce görevlerine iade edilmeleri, sendikal özgürlük ve demokratik hukuk devleti kavramları açısından son derece önemlidir.”

 

personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim