Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim Sen Rize’de Okul Müdürlüğü Mülakatına itiraz Etti.
Türk Eğitim Sen Rize Şubesi 24/06/2016 tarihinde Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sözlü mülakat sonuçlarına yapılan okul/kurum müdürü görevlendirmelerine itiraz etti.
İşte sendikadan yapılan açıklama;
Bilindiği üzere Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24/06/2016 tarihinde sözlü mülakat sonuçlarına göre okul/kurum müdürlüklerine görevlendirmeler yapılmıştır.


Sendikamız mevzuat komisyonu tarafından yapılan detaylı incelemeler sonucunda görevlendirilen 44 okul/kurum müdürünün 6’sının Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ve Kılavuzuna aykırı bir şekilde görevlendirildiği tespit edilmiştir.
Sendikamız tarafından konu ile ilgili olarak Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi olarak başvurularak ve ilgili görevlendirmelerin iptali istenmiş, ilgili kurumlar için tekrar duyuruya çıkılması talep edilmiştir.
SÖZLÜ MÜLAKATLAR ÜLKEMİZE FAYDA SAĞLAMIYOR, AKSİNE ZARAR VERİYOR
Sözlü mülakat uygulamalarının kariyer ve liyakat esaslarına aykırı bir şekilde icra edildiği, okul müdürlüğü ile ilgili olmayan soruların sorulduğu, hamili yakınımdır, şu sendika üyesidir, şu cemaat mensubudur düşüncesiyle gerçekleştirilen, kişilere göre bol puanların havada uçuştuğu, eğitim çalışanlarının büyük bir bölümünü ötekileştiren bu uygulamanın kamuoyu vicdanını yaraladığı, devletimize, milletimize ve eğitim politikalarımıza fayda sağlamadığı artık anlaşılmıştır.
15 Temmuz 2016 tarihinde Fetö (Fethullahçı Terör Örgütü) tarafından Devletimize ve Türk Milletine karşı yapılan hain kalkışmadan sonra ülkemizde birlik ve beraberliğin hat safhada olduğu aşikardır, Devletimizin bekası, Türk Milletinin huzuru ve geleceği için ülkemizin bütün kesimleriyle birlik ve beraberliği sürdürmesi ise zorunluluktur.
Sendikamız tarafından yıllardır savunulan ve bu hain saldırıdan sonra bütün kesimler tarafından, Ülkemizin geleceği açısından Kamu kurum ve kuruluşlarının torpil esasına göre değil liyakat esasına göre yönetilmesi gerektiği açıkça dile getirilmektedir.


Haber Kaynağı: http://www.rizeninsesi.net/2016/08/11/turk-egitim-sen-rizede-okul-mudurlugu-mulakatina-itiraz-etti/#ixzz4H1dDIRCS

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim