Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim Sen Gazilerimiz De Ötv’den Muaf Tutulsun
 Türkiye Kamu Sen olarak, şehit yakınlarımız için sağlanan bu kolaylığı olumlu bulmakla birlikte, gazilerimize de uygulanmayacak olmasını eksiklik olarak gördük. 
Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile CHP ve MHP’ye gönderilen  dilekçe ile bu eksikliğin giderilmesini istedik. 
Genel Başkan İsmail Koncuk imzasıyla gönderilen dilekçede,” vatan müdafaası esnasında yaralanarak gazi olmuş vatandaşlarımızın bu uygulamaya dâhil edilmemesi büyük bir eksiklik olarak görülmüş ve gazilerimizi hayal kırıklığına uğratmıştır.  
Gazilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına, engellilik oranına bakılmaksızın, terörle mücadele esnasında gazi olmuş tüm güvenlik görevlilerimizin sıfır araç alımlarında, şehit yakınları için olduğu gibi ÖTV uygulamasından muaf tutulması, gazilerimize olan minnet borcumuzu bir nebze olsun ödememizi sağlayacak, milletimiz ve Devletimiz için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen ve bu uğurda sağlıklarını kaybeden gazilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır” ifadelerine yer verildi. 
Dilekçe de ayrıca, meclis gündemine gelecek olan tasarıda bu eksikliğin giderilmesi talep edildi. 


Kaynak: http://www.sendikahaberleri.com/Turk_Egitim_Sen_Gazilerimiz_De_otvden_Muaf_Tutulsun/Detay/20044
Anahtar Kelimeler:
GaziTürk Eğitim Senötv

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim