Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim-Sen, EK GÖSTERGENİN ARTIRILMASI TALEBİMİZ GÜNDEM YARATTI
 

Türk Eğitim-Sen!den Yapılan Açıklama:

Türk Eğitim-Sen öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600 olarak yeniden düzenlenmesi, akademisyenlerimiz ve tüm kamu görevlileri için ek göstergelerin 800 puan artırılması, yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesi talebiyle 28 Aralık 2015 tarihinde bir dilekçe kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya çerçevesinde toplanan dilekçeler 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında şubelerimiz aracılığıyla basın açıklaması yapılarak PTT şubelerinden Başbakanlığa gönderildi.

Ek gösterge konusunda taleplerimizin karşılık bulması, bu mağduriyetin giderilmesi ve gerekli yasal düzenlemenin yapılması çok önemlidir. Ortada büyük bir mağduriyet söz konusudur. Ek gösterge rakamlarının artırılması için Türkiye’nin dört bir yanında imzalanan dilekçelerin ülkeyi yönetenler tarafından dikkate alınmasını istiyoruz. Öte yandan kamu çalışanları dilekçe kampanyamıza büyük ilgi göstermiştir. Duyarlılıklarından ötürü tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da şunları kaydetti: “Ek göstergelerin artırılma talebimiz akademisyenler de dahil tüm memurları kapsamaktadır. Ek gösterge rakamlarının artırılması talebimizin yanı sıra, ek göstergeye hak kazanmak için 9/1 dereceye ulaşmış olmak yeterli görülmelidir şeklinde bir başka talebimiz de bulunmaktadır. Bu konuda gündem yaratan, söz konusu dilekçeleri üyemiz olsun, olmasın her bir memura imzalatmak için gayret sarf eden, basın açıklaması ile ilgili makamlara gönderen tüm şubelerimize teşekkür ederim.

Ek gösterge taleplerimiz belki hemen cevap bulmayacaktır, ancak bir talebin cevap bulabilmesi için önce bir gündem yaratmak gerekmektedir. Söz konusu talep yıllardır tüm memurlarımızın hem sendikalardan hem de iktidarlardan isteğidir. Bu taleplerimiz cevap bulana kadar gündemde tutmaya devam edeceğiz. Bu konuda Türkiye Kamu Sen olarak yaptığımız çalışmayı hem Maliye Bakanına, hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına da bizzat, tüm milletvekillerine de posta yoluyla ulaştırmış bulunmaktayız. Bu konuda hiç bir gayreti, hatta talebi olmayan sendikamsı yapıları da unutmamak lazım. İnşallah zaman içinde çözdüğümüz bir problem olarak hatırlayacağız.”


Kaynak:
www.turkkamu.net
Anahtar Kelimeler:
Ek GöstergeTes

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim