Öğretmen Diyarı

TOPLUMSAL CİNNET Mİ GEÇİRİYORUZ?”

Tarsus’ta kaybolan ve cesedi  bir dere yatağında yanmış olarak bulunan Özgecan ASLAN'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğdu.


Hunharca katledilen Özgecan ASLAN'ın, insan dahi denilemeyecek yaratıklar tarafından katli yüreğimizi dağladı. Bu menfur olayı kınayacak kelimeleri bulabilmek, duygularımızı anlatabilmek mümkün değil.

 

Bu yaşananlar adeta "Toplumsal cinnet mi geçiriyoruz?" sorusunu akıllara getirmektedir. Özgecan'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm Türkiye'ye baş sağlığı diliyoruz.


Bu olayı kınamak hafif kalır, bu durum karşısında insanlığımızdan dahi utanmamız gerekir diye düşünüyorum. Allah sonumuzu hayır etsin, bu duyarsızlıkla nereye gidiyoruz?

 

Aslında yaşanan bu vahşet ilk değildir. Kadına ve çocuklara yapılan vahşetin ve insanlık dışı tutumun çok iyi incelenmesi ve gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bu ve benzeri insanlık dışı olaylara karışanlara elbette en ağır cezalar verilmelidir. Ama bundan sonraki süreçte kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere insanlara uygulanan ve vahşet derecesine varan bu olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

 

Bu anlamda eğitim sistemimizdeki eksiklikler bir kez daha gözden geçirilmelidir. Millet olarak sahip olduğumuz değerler yetiştirdiğimiz nesillere daha iyi aktarılabilse bu durumlar daha az yaşanacaktır. Türk toplumunun özelliklerine ve bizi biz yapan değerlere sahip çıkmak zorundayız.


Kadına verilen değerin sadece sözlerle anlatılması yetmemektedir. Kadınlarımız ve çocuklarımız toplumun en savunmasız kesimini oluşturmaktadır. Kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlarla ilgili cezalar bir kez daha gözden geçirilmeli yeni düzenlemeler yapılmalıdır.

 

Yaşanan bu olayların son olması ve bu konuda gerekli önlemlerin alınması dileğimizle…

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


                                                                                                                    Serpil DAL


Türk Eğitim-Sen Sivas Şubesi


Kadın Kolları Başkanı

 

kaynak: kamugazetesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol