Öğretmen Diyarı

TES Adana Görevden alınan Okul Müdürlerini Meclise Taşıdı

Türk Eğitim Sen Adana 2 No'lu şube görevden alınan, mahkemeye müracaatta bulunup yürütme durdurma kararı almalarına karşın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlerine iade edilmeyen okul müdürlerinin durumunu TBMM İdare Amiri Seyfettin Yılmaz'a aktardı. 


TES Adana 2 No'lu Şube'nin konuğu olan MHP Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Seyfettin Yılmaz'a görevden alınan okul müdürlerinin durumları, mahkeme süreçleri ve Milli eğitim Bakanlığı tarafından mahkeme kararına rağmen görevlerine iade edilmediklerine ilişkin bilgi verildi.

Yılmaz'a konuya ilişkin gelişmelerin tüm detayları sunum yaparak anlatan TES Adana 2 Nolu Şube Sekreteri Ömer Volkan Çiçek mahkeme kararlarının bir an evvel uygulanarak okul müdürlerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için Meclis'ten destek istedi.
Ömer Volkan Çiçek'in sunumundan sonra söz alan Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Seyfettin Yılmaz ise ''Bu konuyu yakinen takip ettiğini ve bu konu hakkında 05.02.2016 tarihinde Adana Valisi ile görüşeceğini, ardından mecliste bu konuyu dile getireceğini belirtti. Mutlak surette mahkeme kararları uygulanmalıdır. Bu konuda bize düşen bütün sorumluluk ve görevleri yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın'' dedi. 

 

Kaynak: http://www.ogretmenlersitesi.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol