Öğretmen Diyarı

Terör soruşturması kapsamında 43 Bin öğretmen ihraç edilmişti bunlardan 3400'ü iade edildi


 
TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI İSMAİL KONCUK Demek ki açığa almalarda hatalar yapılıyormuş. yanlışlar varmış. umarım tüm masumlar birgün aklanır
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nda 3 bin 400 kişinin göreve iade edilmesi hakkında Twitter adresinde açıklama yaptı. Koncuk; “Demek ki yanlış varmış. Bu sonuç yargısız infaza meraklı olanlara ders olsun. Darısı diğer masumlara” dedi.

5000 kişinin göreve dönüşünün takdir edilecek bir durum olduğunu kaydeden Koncuk,“Bu mutluluğa katkı sağlayan iktidar, muhalefet, sivil toplum örgütlerine teşekkürler”diye konuştu.

43 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINMIŞTI
Göreve iade edilen öğretmenlerin büyük bölümünün FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınanlar olduğu dile getiriliyor. Göreve iade edilen öğretmenlerin 606'sının İstanbul, 149'unun İzmir, 19'unun ise Ağrı'da olduğu öğrenildi.

FETÖ soruşturması kapsamında 43 bin öğretmen açığa alınmış, bunların 28 bini ihraç edilmişti.

Koncuk şunları kaydetti: “Bugün MEB'de 3.400 kişi göreve iade edildi. Demek ki yanlış varmış. Bu sonuç yargısız infaza meraklı olanlara ders olsun. Darısı diğer masumlara. 3.400 kişinin göreve dönüşü takdir edilecek bir durumdur. Bu mutluluğa katkı sağlayan iktidar, muhalefet, sivil toplum örgütlerine teşekkürler.Burada mevzu bahis insandır, dolayısıyla bu alanda kimse işi fırsatçılığa çevirmeden, tüm masumların geri dönüşünü hızlandırmaya çalışmalıdır.”

GÖREVE İADELER OLACAK
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, yeni KHK hazırlıklarının devam ettiğini ifade ederek, Yeni KHK ile birlikte göreve iade edileceklerin olacağını açıklamıştı.

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim