Öğretmen Diyarı

TERÖR SEBEBİYLE ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETİ KESİLMESİN

Türk Eğitim-Sen, son birkaç haftadır gerçekleşen eylemler sebebiyle öğretmenlerin iradeleri dışında ders verememelerinden kaynaklı olarak, ek ders ücretlerinin kesilmemesini istedi.

 

Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığına ve Maliye Bakanlığına yazı yazan Türk Eğitim-Sen, web sitesinde konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

 

“Bilindiği üzere, son birkaç haftadır PKK Terör Örgütü, “Kobani için eylem” adı altında ülkemizin birçok bölgesinde şehirleri yangın yerine çevirmiş; devlet dairelerini ve özellikle okulları hedef haline getirilmiş, birçok okulu kundaklamıştır.  Bazı il ve ilçelerde eğitime ara verilmesi dolayısıyla okullarda eğitim yapılamamış olup; bu okullarda görev yapan öğretmenlerin de ek ders ücretleri kesilmiştir.. Tamamen öğretmenlerimizin iradeleri dışında gelişen olaylar nedeni ile yapılamayan derslerden sorumlu tutularak ek ders ücretlerinden mahrum bırakılmaları hakkaniyete uygun bir durum değildir.

 

Öğretmenlerimizin mağduriyetinin engellemesi ve kendi iradeleri dışında meydana gelen bu durum sebebi ile ek derslerinin kesilmemesi ve eksiksiz ödenmesi hususunda; Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.”

 

Milli Eğitim Bakanlığına yazılan yazı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol