Öğretmen Diyarı

TEOG\'ta Son Atamaların Tamamen Siyasete Dayandırıldığı İddiası

Akça, "TEOG ve yerleştirme sınavlarının da tamamen fiyasko. 2 haftadır nakil yapılamıyor, sistem tıkandı. 100-150 kilometre mesafede uzaklığa giden öğrenciler var. İskenderun için söylüyorum 400 tane öğrenciler var. Bizim çocukların çocuğunu Rize’ye göndermişler. Tam bir trajedi komedi ve sürekli sınav değişiyor. Şimdi TEOG sınavı yaptılar sürekli sorular iptal ediliyor ve soruları açıklamadan acizler." dedi. 

 

    Düzenlediği basın toplantısında son atamalar, okullarda yaşanan sorunlar, öğrenci ve velilerin yaşadıkları sıkıntılara değinen Akça, "Yeni eğitim ve öğretim yılı maalesef büyük sıkıntılarla başladı 4 yılını dolduran idarecileri 13 Haziran itibaren ilişiklerini kestiler. Yeniden bir değerlendirme süreci yaşandı. Türkiye genelinde 8 bin müdürün atamasını yenilemediler. Gerekçe yandaş olmamak, iktidara biat etmemek başarın kriterin ne olduğu belli. Benim müdürüm 3 tane üstün başarı maaşlı ödül almış, okulu başladığı noktadan daha iyi yere götürmüş ama siyasi engeli geçemediği engellemeler olmuştur. Başarıda ve değerlendirmelerde kendileri gibi düşünmemelerinden kaynaklanmaktadır. Yapılan tüm işlemlerin hukuksuz olduğu şuradan da belli. İlçe Milli Eğitim ve Şube müdürleri yeni atandı. Ben buradan il ve ilçe müdürlerine seslenmek istiyorum, haksız hukuksuz işlerin altına imza atmayın. Sürekli sınav değişiyor. Şimdi TEOG sınavı yaptılar sürekli sorular iptal ediliyor ve soruları açıklamadan acizler. İlçe dışına giden öğrenciler ve veliler perişan. Kontenjanı arttıracak diyorlar ama bu da çözüm değil. Dağıtılan kitaplarda da eksik ve hala dağıtılmayan kitaplar var." diye konuştu. 

 

    Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, 24 Eylül günü iş bırakma eylemi olacağını ve kendileri ile birlikte Eğitim-İş ve Aktif Eğitim Sendikası üyelerinin de katılımı ile İskenderun Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan bu haksızlıkları kamu oyu ile paylaşacaklarını, bu sorunun, öğretmenlerin yanı sıra öğrenci ve velileri de yakından ilgilendirdiğini ifade etti.

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol