Öğretmen Diyarı

SİYASİ BİR TOPLANTIYA ÖĞRENCİ VE VELİ ÇAĞIRILAMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü bir dizi projenin açılışını yapmak üzere İzmir’e gitti. İzmir Valisi ise, açılış programına yoğun bir katılımın olması için okullara yazı göndererek açılışa yoğun bir katılım olmasını sağlamak amacıyla öğrenci ve velileri açılışa yönlendirme talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’e gelişinde düzenlenen programa katılımın yoğun olmasını sağlamak amacıyla İzmir Valisi Mustafa Topraktan’ın okullara talimat vermesi ise CHP İzmir milletvekillerinin tepkisine neden oldu. CHP İzmir milletvekili Musa Çam, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, devlet görevlilerinin bu şekilde davranarak devletin temsilcisi görevini ve tarafsızlığını yitirdiğini öne sürdü.


Türk Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir ise, cumhurbaşkanının bu tür programlarda yaptığı konuşmaları hatırlatarak öğrenci ve velileri siyaset ortamına çekmenin yanlış olacağını ifade etti.


Türk Eğitim Sen İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Adnan Sarısayın’da, siyaset konuşulan bir ortama veli ve öğrencileri dikmenin manasına anlayamadıklarını belirterek yapılan açıklamalara destek verdi ve İzmir Valisini daha duyarlı olması yönünde uyardı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim