Öğretmen Diyarı

ÖZÜR GRUBU HENÜZ ÇÖZÜLMEDİ!

İsmail Koncuk twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

 

 

Bakan Sn. Nabi Avcı'nın bir yıl açıklaması, yeni yönetmelik yayınlanana kadar olarak anlaşılmalıdır. Dikkat edilirse Avcı yeni yönetmeliği yayınlamadıkları için şuan eski yönetmeliği uyguladıklarını Çerçeve yönetmeliğin kendilerini bağlayacağını söylemiştir. Bu açıklamaya göre

Çerçeve yönetmeliğe göre yeni yönetmelik yayınlandığında 3 yıl kesintisiz şartı da uygulanacaktır. O halde önümüzde 3 çıkış bulunmaktadır.

 

Birincisi, açtığımız davayı kazanmak, ikincisi Çerçeve yönetmeliğin Başbakanlık tarafından değişmesini sağlamak, üçüncü geçici madde.

 

3. çözüm geçici madde Ağustos için bir çözüm olabilir, ben bunu teklif ettim, ama sıcak bakılmadı. Bugün başbakanlığa Çerçeve yönetmeliğin değişmesi için başvuru yapıyoruz, ayrıca MEB'e de başvurarak yeni yönetmeliğe geçici madde konulmasını resmen teklif edeceğiz.

 

Taslak yönetmelikle ilgili sayın müsteşar ve diğer yetkililerle 2 saati aşan görüşme yapmış ve tüm taleplerinizi iletmiştim. Bu görüşmelerden daha sonra yetkililer bana, çok güzel bir yönetmelik hazırladıklarını ifade etmişlerdi. Görelim nasıl bir yönetmelikmiş.

 


www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol