Öğretmen Diyarı

Ömer KAHVE: Bir Tek 23 Nisan'ı Kutlamayalım
 Türk Eğitim-Sen İzmir Gaziemir İlçe Temsilcisi Ömer KAHVE, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamalarının iptal edilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Biz eğitim sendikasıyız, eğitimciyiz. Derdimiz, tüm kaygımız geleceğimizdir. Mutluluk ve adalet üzerine inşa edebileceğimiz yarınlar içindir tüm mücadelemiz.

Pazar günü İstanbul’da güzel bir açılış vardı. Orada olmayan halk selamlandı, muhtelif konuşmalar yapıldı. Devletimizin büyükleri futbol da oynadılar. Açılış bir kutlamaya döndü. Vodafone Arena İnönü Stadı vatana millete hizmet etmeye hazırdı... Büyük yatırım, büyük proje. Tüm televizyon kanallarından takip edebildik. Vesile vasıta olandan Allah razı olsun.

Çarşamba günü onlarca aracıyla Suudi Arabistan Kralı Selman Beyefendiler memleketimize teşrif ettiler, malumunuz. Resmî tören düzenlendi, devlet korteji tertip edildi. Kral Beyefendilere devlet nişanı takdim edildi. Dumlupınar Marşı, Selanik Marşı dinlendi. Sonra üst düzey protokol ve bürokratlar eşliğinde; bize yakışır nitelikte, misafirperverliğimizi gösterircesine yemek etkinliği gerçekleştirildi. Bölgenin gücüyüz, bize de bu yakışırdı elbette ki. Vesile vasıta olandan Allah razı olsun.

Hayat devam ediyordu, terörün kökünü kazıyana kadar durmak yok yola devam deniyordu, gerekirse operasyon yürütülen yerlerin tamamen boşaltılması yıkılıp yeniden inşa edilmesi dile getiriliyordu. Bu kararlılığı sergileyenlerden Allah razı olsun.

Aynı gün büyük bir maç vardı. Erteleme maçıydı. İki köklü takımın ezeli rekabetini dünya spor basını da yakından takip ediyordu. Tüm gece Caner’in İnter’e transferi konuşuldu.

Bu arada ABD Dışişleri Bakanlığı’nın İnsan Hakları Raporu’nda PKK ile mücadelede kırılgan nüfuslar yeterince korunmuyor da denildi.

Unutmadan, Survivor 2016 yarışmacıları arasında yer alan Zafer ile Semih'in anlaşmazlıkları kavga ile sonuçlanmıştı. Her iki isim de elenme riski taşıyordu. Eleme konusu ile ilgili son durum nedir?

Bir de dün TBMM yetkilileri her gün şehit haberlerinin geldiği bir ortamda kutlamalar yapmanın doğru olmadığı görüşünü dile getirdi.

Sahi bu 23 Nisan’da ne olmuştu ki?

TBMM’nin açılışı gerçekleşmişti. Ulusal Egemenliğin esas kılışını gerçekleşmişti. Top seslerinin yankılandığı semalarda mermisi olmayan tüfeklere takılan süngülerle düşmana koşan; şahadet şerbetini içmeye, Hakk’a kavuşmaya can atan çocukların, Dünya Çocuklarıyla bayramını paylaşması gerçekleşmişti.

23 Nisan, ne bir kısa film festivali ne de bir portakal şenliğidir. Bu kutsal gün, toprakların vatan oluşunun duasıdır.

İşte en önemlisi, bu duaya katılanların manevi huzurunda, 23 Nisan kutlanmalı ve o gün her zamankinden daha coşkulu olunmalıdır. Allah onlardan razı olsun ki bizler bu kadar çok dua edebiliyoruz.

Ömer KAHVE

Türk Eğitim-Sen Gaziemir İlçe Temsilcisi

Kaynak:
www.turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim