Öğretmen Diyarı

OKULLARDA ATATÜRK VE LAİK CUMHURİYETE İFTİRA ATILIYOR

Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nizamettin ŞENOL İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin Türk Eğitim-Sen üyeleriyle ilgili en ufak şikayetleri cezalandırırken Yandaş sendika üyelerinin kendi üyelerinin kayırıldığını iddia ederek "Kadınana İmam – Hatip Ortaokulu maalesef siyaseti dine tercih eden kifayetsiz muhteris ellerde kul hakkının yendiği, şerefiyle görev yapan insanlara iftiraların atıldığı bir yer haline gelmiştir." dedi. Şenol açıklamasına şöyle devam etti:

2012 yılında çıkarılan yasa ile çocuklarımıza kutsal dinimiz İslam’ı, kutlu peygamberimizi ve ahlakı öğretmek için açılan Kadınana İmam – Hatip Ortaokulu maalesef siyaseti dine tercih eden kifayetsiz muhteris ellerde kul hakkının yendiği, şerefiyle görev yapan insanlara iftiraların atıldığı bir yer haline gelmiştir.


Sınıflarda Atatürk ve laik cumhuriyete iftira atmayı, Türk düşmanlığı yapmayı öğretmenlik zanneden akıl ve irade fukaraları ile ilgili şikâyetleri ört bas etmeyi yöneticilik sayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, bizim üyelerimizle ilgili en ufak şikayetlerde kendilerinden daha iradesiz tetikçileri aracılığıyla sürgün ve disiplin cezaları uygulamakta beis görmemektedir. Yandaş sarı sendikanın üyeleri öğrencilerine MEB tavsiyeli olmayan sözde dini yayınları okuturken, sınıflarda alenen siyaset yaparken, geçtiğimiz yerel seçimlerde bir partinin adayını kendilerince yerden yere vurup, diğerini göklere çıkarırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü nerededir?


Bazı okullarda iktidar partisinin milletvekili adaylarının ziyaretleri okul web sitelerinden yayınlanırken kör, sağır ve dilsiz olmak yöneticilik midir?


Siyaset okullara eğitim yöneticileri eliyle mi sokulmaktadır?


Söz konusu kifayetsizlerce arkamızdaki okulda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan hanım bir üyemiz Diyanet İşleri Başkanlığı’nın imam-hatip olarak istihdam ettiği ancak bir benzinlikte pompacı olarak devletin kendine verdiği görevi ifa ettiğini tespit ettiğimiz birisi tarafından şikâyet edilmiş, neticesinde sürgüne gönderilmiştir. Şikayet konusu olan öğrencilere düşük not vermek iddiasının asılsız olduğu soruşturmayla ispatlanmasına rağmen görev yerinin değiştirilmesi açık bir hukuk ihlalidir. Soruşturmayı yapanlar neden aynı bahçede birlikte ders yapan diğer beden eğitimi öğretmenlerinin ifadesini almamıştır?


Sürgüne gönderilen üyemizin çalıştırdığı öğrenciler il genelinde ve bölgede sportif yarışmalarda defalarca madalyalar, kupalar kazanmıştır. Buna rağmen neden sürgüne gönderilmiştir?


Başarı mı cezalandırılmaktadır? 


Şube rehber öğretmenleri kendilerine bu tarz sorunlar gelmediğini ifade etmelerine rağmen ceza uygulanmakta neden kararlılık gösterilmiştir?


İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın söz konusu pompacı-imamla hukuku nedir?


Hangi cemiyet-cemaate birlikte üyelik etmektedirler?


Metin YALÇIN haftada kaç defa pompacı-imamın ailesine ait benzinlikte ağırlanmaktadır?


Bütün bu soruların cevabı verildiğinde üyemize verilen sürgün cezası daha iyi anlaşılacaktır.


Milli Eğitim Sistemimiz velilerin kaprislerine, öğrencilerin nazlarına, siyasetçilerin ve yandaş esnafın müdahalelerine terk edilmiş durumdadır. Okullarda yaşanan sorunlar tam manasıyla iradesizliğin ürünüdür. Korkumuz odur ki, önümüzdeki dönemde bu sıkıntılar artarak devam edecektir.


İl Koordinasyon Toplantısı’nda ilçesindeki memurların kendisiyle aynı fotoğraf karesine bile girmekten korktuğunu ifade eden Emirdağ Belediye Başkanı Sayın Uğur Serdar KARGIN kullandığı sözlerle memurlara uygulanan mobingin korkunç boyutlarını gözler önüne sermiştir. Kendisine Türkiye Kamu-Sen olarak şükranlarımızı iletiyoruz. Aynı toplantıda Halk Sağlığı Müdürü Lütfi AKGÜN’ün çöplük alanı mezarlık yapılmak isterken sesini çıkarmayıp, Sayın Belediye Başkanı “Aday Öğretmenler Eğitim Bir-Sen’e zorla üye yapılıyor.” dediğinde anlaşılmayacak bir şekilde rahatsız olup müdahale etmeye kalkması devlet memurlarının ne hale getirildiğinin açık göstergesidir.


Allah’a, Ahiret gününe inancımız elhamdülillah tamdır. Herkesin hesabını mahşerde vereceğine inanıyoruz. Ancak Türk Eğitim-Sen üyelerine yapılan haksızlıkların hesabını mahşere bırakmayacak, bu dünyada mutlaka soracaktır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: kamuexpress.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol