Öğretmen Diyarı

“OKULDA KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE PROPAGANDA YAPILDI”

Sendika merkezinde basın açıklaması yapan Aydın, “ seçim arifesindeyiz, siyasetçiler ve Milletvekili adayları milletten oy koparma peşinde ancak bazıları varki akıllara durgunluk verecek olaylara imza atıyorlar. Bu çirkinliğin bir örneğini Sungurlu Demirşeyh İlk/ortaokulunda gördük. Okulumuz geçtiğimiz hafta Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde bir program hazırlıyor. Buraya kadar her şey normal, güzel bir şekilde yürütülüyor. Programda söz alan AKP İlçe Başkanı siyasi konuşmalar yapıyor. Birazdan Milletvekili adayı Lütfi’ye İlksen Ceritoğlu Kurt’un salona geleceğini, kimsenin salondan ayrılmamasını talep ediyor. Öğretmen arkadaşlarımız bu çağrı üzerine salonu terk ediyor.” dedi.


“OKULDA SİYASET YAPMAYA KİMSENİN HAKKI VE YETKİSİ YOKTUR”


corumhakimiyet.net'den Mustafa Burak Yalçın'ın haberine göre,Okulların, bir yuva büyük bir aile ve geleceğimiz olan en değerli varlıklarımızın bütün gün, eti senin kemiği benim edası ile yerler haline geldiğini söyleyen Türk Eğitim Sen Çorum  şube başkanı Aydın, açıklamasında şöyle dedi: “Bu yerlerde en son yapılması gereken şey siyasettir. Hatta hiç yapılmaması gereken şeydir. Okul Müdürü Adnan Coşgun kime ve niçin hizmet ediyorsun? Haksız yere gelmiş olduğun makamın diyetini  mi ödüyorsun? Sen buna neden fırsat verdin? Siyasetçiler maalesef bu fırsatları değerlendiriyor. Bu olaylar organize edilmiş öyle yapılmıştır.


Yeni Türkiye diye adlandırılan bu dönemde siyaset her şeyi esir alıyor. Bugün okullara da siyaset girdi. Anayasanın Eğitim ve Öğrenim Hakkı ve ödevi başlıklı 42. maddesinde ‘...Eğitim ve öğretim kurumlarında sadece eğitim, öğretim, araştırma ve inceleme ile ilgili faaliyetler yürütülür.’ Bu talihsiz olay, sosyal   paylaşım sitelerine; Milletvekili adayı, ilçe başkanı okuldaki kutlu doğum programına katıldı” diye yansımıştır.


“SİYASİ PARTİLER OKUL YERLERİNİ ŞOV MEYDANINA ÇEVİREMEZ”


Siyasi partiler okulun düzenlemiş olduğu kutlu doğum etkinliğinde şov yapamaz. Bu kabul edilebilir gibi değil bunlara kim izin veriyor? Bunun beraberinde getireceği sakıncaları hep birlikte  olumsuz bir şekilde yaşayacağız.


Milli Eğitim Müdürlüğünden nasıl bir tepki çıkacak merak ediyoruz. Adam kayırma konularında Milli Eğitim Müdürlüğü yapacağı veya yapmayacağı işlemlerle okulda düzenlenen programların siyasi arena olarak kullanılmasına bakış açısı nedir ve ne işlem yapacaktır?


“Türk Eğitim-Sen olarak geçmişte olduğu gibi bugün de siyasetin eğitimin içine sokulmasını  kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu durumu kınamamız gerekiyor. Bizler yetkilileri göreve çağırıyoruz. Sorumluların gerekli işlemi yapmasını talep ediyoruz.”
Kaynak: kamuexpress.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim