Öğretmen Diyarı

Okul Müdürü, Öğretmene: ‘Okulumdan Git, PSİKOPAT’

Türk Eğitim Sen Çorum şube başkanı Selim Aydın, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürü'nün öğretmenlere olan tavrıyla ilgili bir iddia ortaya attı.


İddiaya göre, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürü Haydar Deveci okuldaki bazı öğretmenlere,  “seninle çalışmak istemiyorum, okulumdan git, psikopat” gibi ifadeler kullandı.


Bir öğretmene bu lafların asla söylenemeyeceğini belirten Aydın, "Unutmayın ki o okulu öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği içerisinde siz idare edeceksiniz. O yüzden ağzınızdan çıkan sözlere ve tarzınıza dikkat edeceksiniz. Okullar sizin babanızın çiftliği değil, öğretmen de emir eriniz değil. Madem okul senin, böylesine edep dışı ifadeleri kullanarak öğretmenlerini nasıl motive edeceksin? Onların performansını nasıl artıracaksın?” dedi.


Türk Eğitim Sen olarak yaşanan olayı kınadıklarını belirten Sendika şube başkanı Aydın, "Makam ve mevkisi ne olursa olsun hiç kimsenin öğretmene hakaret ve rencide etme hakkına sahip değildir. Herkes haddini bilecek. Hiç kimsenin kurum kültürünü ve huzur ortamını bozmaya hakkı yoktur.


Sayın Haydar Deveci bu tavırlarıyla acaba hangi eksikliğini örtmeye çalışmıştır? Kendisi de öğretmenlikten gelen bir idarecinin bu tavırlarının idarecilik ciddiyetine ne kadar yakıştığının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz" dedi.


Bu tür davranışların son zamanlarda sık sık görüldüğünü belirten Türk Eğitim Sen Çorum şube başkanı Selim Aydın,"Beceriksiz, iletişimi düşük okul müdürleri, öğretmenlere 'ya bir an evvel rotasyon çıksın da sizden kurtulalım' diyor. Ya da Haydar Deveci gibi bir kısım müdürler de haddini aşarak öğretmenine direk 'okulumdan git' diyor. Okul müdürünün bu davranışı doğru olmadığı gibi, bu tür birinin okul müdürlüğü görevine devam etmesi de zordur. Okulda eğitim öğretim faaliyetlerinin daha etkili olarak yürütülebilmesi, sağlıklı bir okul ortamının oluşturulması bu tarzdaki idarecilerle mümkün değildir.


Türk Eğitim-Sen olarak her zaman hakkın ve haklının yanında ve savunucusu olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyor ve olayla ilgili yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi.


Kaynak: corumhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol