Öğretmen Diyarı

Okul Bahçesinde Seçim Platformu

Afyonkarahisar Sahipata’dadi Merkez TOKİ İlkokulu'nda AKP milletvekili adaylarının AK Parti otobüsleriyle okula gelerek siyasi propaganda yapması partiler ve eğitim Sendikaları tarafından tepkiyle karşılandı.


Eğitim kurumları ve camilerde insanların siyasetten uzak tutulması gerektiğini söyleyen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, "AKP kaybetmemek için her yolu mübah görüyor. Her yolu deniyor. Olayı kınıyorum. Buna izin verenler de suç işliyor. Kamu kurum ve kuruluşları ücretli dahi olsa siyasi amaçlarla kiralanamaz." dedi.


Merkez TOKİ İlkokulu bahçesinin Ak Parti seçim platformu, AK Parti afişleri ve milletvekili adaylarının resimleriyle kaplanmasının ardından mahalleli ve öğrenci velileri de duruma tepki gösterdi.  


İzin Verenler Suç İşliyor


Olayı kendisine mahalle sakinlerinin aktardığını söyleyen Yılmaz, yetkili kurumların yaşanan bu olaydan haberdar olduğunu iddia etti. Yılmaz, "Kanunen zaten böyle bir şeyi yapmak yasaktır. İzin verenler de suç işliyor" dedi.


Meb Müdürünün de Okul Müdürünün de Haber Yok!


Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve okul müdürü  Ali Kıvrak, Ak Partinin okul bahçesin platform kurarak böyle bir şey yaptığından haberi olmadığını belirtti. Ak Parti tarafından kendilerine herhangi bir talep gelmediğini belirten Yalçın, "Böyle bir şeye izin vermemiz söz konusu değildir" dedi.


Okullarda Şov Yapılmasını İstemiyoruz


Ak Partinin camilerin ardından okulları da siyaset mahalli olarak belirlemesine tepki gösteren bir vatandaş, "Okullarda siyaset yapılmasını istemiyoruz. Mahallemize gelerek oy istiyorlar. Bu demokratik bir yarıştır ve saygı gösteriyoruz. Ama okullarda böyle şovlar yapılmasını kınıyoruz" dedi.


Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar şube başkanı Nizamettin Şenol da olaya tepki gösterdi, Şenol, "Okullar siyasetten uzak tutulmalıdır" dedi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol