Öğretmen Diyarı

OHAL komisyonunun ihraç kriterlerini esnetme yetkisi olmalı!"
Başbakan Binali Yıldırım, OHAL komisyonunun kurulduğunu ve başvuru almaya başlayacağını açıkladı. Kurulduğu bildirilen OHAL komisyonun başkanlığına Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş getirildi.


Aradan uzun bir süre geçikten sonra OHAL komisyonunun çalışmaya başlaması üzerine İsmail Koncuk'tan önemli açıklamalara geldi.


Koncuk, kurulan OHAL komisyonunun özellikle ihraçlarda uygulanan kriterleri değitirme ve esnetme yetkisinin de olması gerektiğini vurgularken komisyonunu çaışmalarının takipçisi olacaklarını belirtti.

İSMAİL KONCUK'UN AÇIKLAMASI

"Yılan hikayesine dönen OHAL Kom. Başkanlığı’na Adalet Bak. Müs.Yrd. Selahaddin Menteş getirildi.Komisyonun nasıl çalışacağını bilmiyoruz.

OHAL komisyonu mevcut kriterlere göre mi çalışacak, yetkileri nereye kadar?Bunları bilen yok. Bu bilinmezlik umutsuzluğu artırmaktadır.

OHALkomisyonunun yetkilerinin hangi sınırlar içinde olduğu açıklanmalıdır. Komisyonun kriterleri esnetme, hatta değiştirme yetkisi olmalıdır.

OHAL komisyonunda 3 büyük konfederasyondan maaşları sendikalarca ödenen 10'ar hukukçu bulunmalıdır. Bunu yapmak şeffaflık ilkesi gereğidir.
Bugüne kadar gerek ihraçlar gerekse açığa almalar hukuken kabulü mümkün olmayan bir usulle, soruşturma ve savunma olmaksızın yapılmıştır.
OHAL Komisyonu yargısız infaz biçiminde yapılan bu işlemlerin eksik yönlerini düzelterek çalışmak zorundadır, aksi takdirde sonuç değişmez.

T.. Kamu Sen olarak kurulan komisyona hayırlı çalışmalar diliyoruz. Komisyon tüm eksiklere rağmen tarihi bir görev yapacaktır. Takipçisiyiz."

Türk Eğitim Sen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol