Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLERİN MOTİVASYONUNU SIFIRLADINIZ!\'

'Yargı şube müdürlerine yapılan tüm sözlü sınavı iptal etti. Şimdi Müsteşar Yusuf TEKİN'in B planını görelim. Bakalım B planı neymiş? Anlaşılan bazıları şömine başında Öğretmen Atama ve yer Değiştirme Yönetmeliği hazırlamış. Bir gün dahi öğretmenlik yapmamış kişilerin işi... Yönetici atamayı rezil ettiniz, sıra öğretmen atama ve yer değiştirmeyi rezil etmeye mi geldi? Öğrenim özrünü kaldırdınız, sıra eş özründe mi? MEB, MEB olalı böyle bir dönem görmedi. 

 

Torpilin adam kayırmanın, öğretmen motivasyonunu sıfırlamanın kralını yapıyorsunuz. Bu ayıp size yeter. Yargı kararını dahi uygulamayan bir müsteşarın yönettiği MEB'den hak, hukuk, eğitim çalışanlarını mutlu etmek adına bir adım mümkün mü? Yusuf Tekin MEB'e müsteşar oldu? Ne yöneticilerin ne de öğretmenlerin ağız tadı kaldı. 

 

Tebeşir tozu yutmamış insanlarla MEB buraya kadar. Yargı kararlarının üstünde olan, hukuku tanımayan müsteşarların olduğu bir ülkede, kime ve neye güveneceksiniz? MEB'de böyle biri müsteşar. Öğretmenleri mutsuz eden, aile bütünlüğünü bozan, kazanılmış hakları budayan yönetmelik yapanları, hukuku tanımayanları biz de tanımıyoruz.'

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim