Bu haber kez okundu.

Öğretmenlerin Kariyer Basamaklarına İlişkin Çalışma Yapılıyor Mu?
  Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda, öğretmenlerin kariyer basamaklarına ilişkin düzenlemenin bir an önce yapılması istenmişti. 
 Sendika, Bakanlığa gönderdiği yazı ile Anayasa Mahkemesinin iptal kararından sonra oluşan yasal boşluğun ivedilikle giderilmesi hususunda çalışma başlatılmasını, sınavsız olarak 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise başöğretmen unvanının verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasını talep etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı ise konuya ilişkin talebe verdiği cevapta, öğretmenlerin kariyer basamaklarının yeniden oluşturulmasına ilişkin olarak Bakanlıkça yasal boşluğun giderilmesine yönelik çalışmaların sürdürülmekte olduğunu belirtilerek, çalışmalar tamamlandığında kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacağını bildirdi.

İlgili cevabi yazı için tıklayınız

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber