Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin Ek Göstergeleri Artarak Emekli Maaşları Artmalı

Türk Eğitim-Sen üyeleri İzmir’de toplandı. Öğretmen emekli maaşları ile ilgili olan ek göstergelerin 3.000 üzerinden değerlendirilmesi için dilekçe toplamaya başlayan üyeler emekli öğretmen maaşlarının şuanda 1,500 TL olduğunu ancak; mecliste görüşme yapılır ve kabul edilirse maaşların 1.000 TL kadar daha artacağını ifade etti.


Dilekçelerin toplanmasının ardından Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir basına açıklama yaptı. Demir, öğretmenlerin emekli olduktan sonra rahat bir yaşam süremediğini ve 3.000 gösterge ile 3.600 göstergeli maaşlar arasında çok büyük bir fark olduğunu söyleyerek 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 4.200 TL’yi aştığını söyledi. Bu açıklamalarının ardından 4.000 dilekçe topladıklarını ve bu konunun mecliste görüşülmesi için bu dilekçeleri Başbakanlık’a getirdiklerini bildirdi.


Türk Eğitim Sen 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir branş ve sınıf öğretmenlerinin ders saatlerinde de eşitsizlik olduğunu bildirirken; Anayasa’da bulunan Eşitlik ilkesine aykırı bir tablo çıktığını söylemektedir.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim