Öğretmen Diyarı

Öğretmenleri fişlemişler

TÜRKİYE Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ilk kez ve yeniden görevlendirilecek müdürlere uygulanan sözlü sınavlara girecek kişiler hakkında hükümete yakın Eğitim Bir-Sen tarafından bir liste hazırlandığını ve isimlerin karşısına çeşitli notlar düşüldüğünü, bu isimlerin büyük bölümünün yüksek puan aldığını iddia etti. Koncuk gibi Eğitim-Sen de Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinden örnek listeyle bu iddiaları gündeme getirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da fişleme iddiasını, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vererek Meclis gündemine taşıdı. 

 

EĞİTİM BİR-SEN

 

Sendikamıza iftira

 

İDDİALAR üzerine Eğitim Bir-Sen yazılı açıklama yaptı: “Sendikamızın başarıları ve kazanımları ile kendi başarısızlıklarını örtmek adına iftirada mahir sendika yine işbaşında. İlçe temsilcimizle ilgili haberin içeriğine yönelik inceleme süreci; sendikamızın kendi mevzuatı çerçevesinde yürütülecektir.”

 

‘Üyemiz, karakterli biri’

 

EĞİTİM Bir-Sen Birecik ilçe temsilciliği tarafından hazırlandığı iddia edilen fişleme listesinde şu notlar yer alıyor: “‘Üye değil. Her zamanın adamı. Kesinlikle değerlendirilmemeli’, ‘Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli’, ‘Türk Eğitim-Sen üyesi. Aşırı ülkücü biri. Kesinlikle değerlendirilmemeli’, ‘Alevi militan biri. Barajı aşarsa ilçedeki kız lisesine kesin atanabilir. Her şekilde engellenmesi gereken biri’, ‘Aktif-Sen ve yönetim kurulu üyesi. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Paralelin Birecik abisi. Fitne ve tehlikeli’.”

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim