Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerden Hükümete Sessiz Kınama

Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir ve İl Sekreteri ve Kadirli İlçe Başkanı Halim Hallaç, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Osmaniye’de atanan 130 müdüründen 113'ünün Eğitim Bir Sen üyelerinden atanmasını zulüm olarak niteleyerek, protesto yürüyüşü düzenledi.

 

Sessiz kınama yürüyüşü, çok sayıda polisin eşliğinde Cumhuriyet Meydanında karanfillerle karşılanması ile son buldu. Sessiz kınama yürüyüşünün sonunda amaçlarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde ilde yapılan yönetici kıyımını protesto etmek olduğunu belirten Şube Başkanı Kandemir, "Tüm Türkiye’de ve ilimizde il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi'nde yer alan insan haklarına saygılı olacağına ve ayrımcılık yapmayacaklarına dair yemin etmelerine rağmen Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nde ve Anayasa'mızda yer alan ayrımcılık yasağını çiğneyerek ve ayrımcılık ilkesine aykırı olarak Osmaniye’de okul yöneticilerinin tamamını bir sendikası üyesi ve hükümette olan partinin yandaşı kişilerden seçmiştir. Osmaniye’de dün atanan 130 okul müdüründen 113'ü Eğitim Bir Sen'li." dedi.

 

Bu rakamlara göre Eğitim Bir Sen'li atanan öğretmenlerin oranının yüzde 87 olduğuna dikkat çeken Kandemir, "Türkiye’de sendikalaşma oranına bakıldığında Türk Eğitim Sen yüzde 22 ve Eğitim Bir Sen ise yüzde 26’dır. personel Buna rağmen bir sendika Osmaniye il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri tarafından ayrımcılık yapılarak, desteklenerek okul müdür ve müdür yardımcısı olmaları sağlanmaktadır. Biz de bunu 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Şube Sekreteri Halim Hallaç ile birlikte kınıyoruz." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim