Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Şimdiden Eski Bakan Nabi Avcı'yı Arar Oldu
 Nabi Avcı Gitti. Bakan Yılmaz Geldi. Öğretmenler, Şimdiden Eski Bakan Nabi Avcı'yı Arar Oldu.

Yeni kabinenin açıklanmasıyla beraber bir süredir Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüten Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı oldu. Yerine ise, eski Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz geldi.
Yılmaz'ın Bakan olarak açıklanmasıyla beraber öğretmenlerin ilk eleştirisi eğitimci olmayan bir Bakan'ın bu göreve atanmış olmasıydı.

Kısa bir süre geçmeden Bakan Yılmaz'dan öğretmenleri endişelendiren birçok açıklama geldi. Önce rotasyon konusu tekrar açıldı. Konuyla ilgili MEB'de arka plandaki çalışmalar devam ediyor. Konunun detayları net bir şekilde açıklanmadı.

Yönetici görevlendirmelerinde belirsizlik oluştu. Müdür yardımcısı atamalarının ne olacağı belli değil. Puana dayalı atamalar şu an için durduruldu. Yazılı sınava hazırlanıp yeterli puanı alan müdür yardımcısı adaylarını rahatlatacak herhangi bir adım atılmadı.

Atama bekleyen öğretmenlere art arda kötü açıklamalar geldi. Ağustos atamasının yapılmayacağı açıklandı. Yıllardır en çok atamanın yapıldığı Ağustos-Eylül ayları bu sene pas geçilecek gibi görünüyor.

Atama bekleyen öğretmenlere Ağustos ataması şoku yetmezmiş gibi bir de sözleşmeli öğretmenler uygulaması getirildi. 2017 Şubat ayıyla beraber tüm öğretmen atamalarının sözleşmeli olarak yapılacağı duyuruldu. Atanan öğretmenler 5 yıl sözleşmeli 3 yıl da kadrolu olmak şartıyla 8 yıl yer değiştiremeyecek. Sözleşmeli öğretmenlikten kadrolu öğretmenliğe geçişleri ise performans değerlendirmesine bağlı olacak.

Bakan Yılmaz'ın göreve atanmasıyla beraber kısa sürede yapılan açıklamalara bakacak olursak öğretmenlerimizi zor günler bekliyor. Birkaç aylık bir süre geçmesine rağmen şimdiden öğretmenler eski Bakan Nabi Avcı'yı arar oldu...


Kaynak:
www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim