Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENE ESNEK ROTASYON GELİYOR!

Öğretmenlere getirilmesi planlanan rotasyon uygulamasına değinen Koncuk, MEB yetkililerinin rotasyonun önümüzdeki yıl 15 yılını dolduranlara uygulanacağını, daha sonraki yıllarda bu sürenin kademeli olarak düşürüleceğini söylediklerini ifade etti. Koncuk şöyle konuştu: “Yandaş sendika rotasyon uygulaması ile ilgili olarak ‘Bize üye olmayan insanlar kötü yerlere gidecek’ diyor. Oysa rotasyon getirilse bile öğretmenler tercihlerine, puan üstünlüğüne göre okullarda görevlendirilecek. Ama öğretmenlerimizin bir kısmı bu tezgâha düşüyor. Bunlara inanmayın. Bunlar her türlü yalanı mübah görecek kadar ahlaksızlar.

 

Öte yandan rotasyonla ilgili MEB yetkilileri ile görüştüm. Rotasyonun 15 yılını dolduranlara uygulanacağını, ilçe merkezli olacağını, Büyükşehirlerde iki ilçeyi birleştirip uygulayabileceklerini belirttiler. Daha sonraki yıllar itibariyle rotasyonun süresini 14 yıla, 13 yıla düşürecekler, yani kademeli bir azalma olacak.

 

Ben rotasyonu doğru bulmuyorum. Ama destekleyenler de var. Rotasyon insanlara umdukları faydayı sağlamayacak. Köyde görev yapanlar merkeze gelebilir miyim diye rotasyonu destekliyor ama rotasyon bu sonucu doğurmayacak.”"

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim