Öğretmen Diyarı

Öğretmen Performans Değerlendirmede, Not Borsası Oluşacak

Son birkaç yıldır öğrenci ve velilere not vermesi gündemde olsa da bu husus ilk kez resmi bir belgede yer bulmuştur ve uygulanacak gibi görünmektedir.

Özellikle öğrenci görüşlerinin öğretmenlerin performans ölçümünde kullanılmasının çeşitli sakıncaları bulunmaktadır. Nitekim sendikalardan da bu manada tepkiler gelmeye devam ediyor.

Son olarak Türk Eğitim-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, sosyal medya hesabından öğrencilerin ve velilerin öğretmenlere puan vermesiyle ilgili tepkisini dile getirdi. Geylan, bu durumun öğretmen-öğrenci-veli arasında bir “not borsası”na dönüşeceğini, sürecin bu şartlarda başarıya ulaşamayacağını belirtti.

 

Talip Geylan’ın Açıklamaları

”MEB Gn Md Sn Semih Aktekin öğretmenlerin nitelik ve kişiliğini KPSS’nin ölçemeyeceğini söyleyerek öğretmen alımındaki MÜLAKATI olumlamış. Sn Gn Md peki 3 kişilik mülakat komisyonunun 3 dakikalık temaşası mı adayların nitelik ve kişiliklerini ölçecek? Ne müthiş bir çözüm! Gn Md Sn S.Aktekin,öğretmene performans sisteminin de adeta eğitimdeki sorunların çözümünde çok önemli işlevi olacağını dile getirmiş. Gn Md Sn Semih Aktekin,öğrenci,veli,öğretmen ve müdürlerin öğretmene not vereceğini ve değerlendirmede esas olacağını da söylemiş. Anlaşılan okulları kel Ali’nin bağına döndüreceğiz! Artık öğrenci, veli ve öğretmenler arasında NOT BORSASI oluşur! Hayrını görürüz! Gn Md Sn Semih Aktekin,4 yılda bir sınav yapılacağını ve yeterliliklerini ölçüleceğini söylemiş.Bunu da MÜLAKAT ile yapın da tam olsun! MEB bilmeli ki; Okullar yandaş yönetici işgalinden kurtarılmadığı sürece ne yapılırsa hedeflere U-LA-ŞI-LA-MAZ! Buna gücünüz yetecek mi?”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim