Öğretmen Diyarı

\

 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk dün yapılan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında yaşanan bazı ilginç detayları kendi hesabında yaptığı açıklamalarla . Koncuk hesabından yaptığı paylaşımda;

 

“27 yapılan KPDK( Kamu Personeli Danışma Kurulu) da Türkiye Kamu Sen olarak bir çok problemini dile getirdik. Tabi ki, ek zam talebimizin haklılığını da anlattım. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya, “bu işin sorumluluğu sizindir, aldığınız zam enflasyonun altında kaldı, sorumluluğunuzu yerine getirip, çıkıp ek zam değilse bile, oluşan enflasyon farkını talep etmeniz gerekir, bu işin vebali ” dedim.

 

“Aldığınız zam 123 , enflasyon ise 2014 yılında yüzde 10’u aşacak, matematik ilmi ortada” dedim. Ahmet Gündoğdu ve TOÇ-BİR SEN Genel Başkanı Günay Kaya beni matematik ilmini çarpıtmakla itham ettiler, aldıkları zammın çok iyi olduğunu savundular. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “15 Mayıs 2015 yetkili sendikaların belli olacağını, orada kimin haklı olduğunu, memurların kimi edeceğini göreceğiz” dedi. Ben de, “Memur-Sen’in ek zam verilmesini istemediğini, zammın yeterli olduğunu tüm memurlara anlatırım,” dedim.

 

Bildiğiniz gibi, bu komik toplu sözleşme 2013 Ağustos ayında imzalandı, memurlar tam 730 gününü kaybettiler, 2014yılında sadece 123 TL’ye mahkum bırakıldılar, enflasyon çok çıkmasına rağmen bu farkı da alamadılar, tüm bunlara rağmen Memur-Sen’in sayısı tam 50 bin kişi arttı. Memurların sendikal tercihlerini hangi saiklerle yaptığını, kamuda yaşanan rezillikleri, memurlara yönelik tehditleri elbette biliyoruz, bunu çok iyi bilen Sayın Gündoğdu artık, sendikal başarının hiçbir kıymeti harbiyesi olmadığını, memurların kendilerini edeceğine inanmaktadır ki, açıkça meydan okumaktadır.

 

Biz Türkiye Kamu Sen olarak memurların kendi hür iradeleri ile sendikal tercihlerini yapmalarından, şahsiyetlerine sahip çıkmalarından yanayız, hiçbir memur keklik olarak görmedik, bundan sonra da görmeyeceğiz. Memurlar kendi geleceklerine sahip çıkmalıdır, sağlam bir sendikal tek şartı, kendine duyan memurların varlığının daha da güçlenmesidir. Allah hepimizin ferasetini artırsın.” dedi.

\"SGK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim