Öğretmen Diyarı

O il\'de Skandallara Son Vereceğiz

Samsun MEM; müdür görevlendirme mülakat sonuçlarını kamuoyuna açıklamamış şifre yöntemiyle sadece adaylara duyurmuştu. Bu oyunu bozan Türk Eğitim Sen isim listesi ve alınan puanları kamuoyuna duyurmuştur. Mülakatlara girmeyen adaylara puan verilmesini kamuoyuna duyuran sendikamızın açıklamasından sonra gün itibariyle kesin sonuçlar adıyla duyurulan liste tüm adayların puanlamalarının açıklandığını görüyoruz. Bunun nedeni ise sendikamızın kirli işleri ortaya çıkarma/dökme başarısıdır. Tüm kirli işlerini deşifre ettiğimiz için artık saklayamayacaklarını anlayanlar mecburen kamuoyuna duyuru yapmak ZORUNDA kalmışlardır.

 

          Samsun MEM yaptığı duyuruda mülakata girmeyen adaya verilen puanı itiraz sürecinde değerlendirileceğini belirtmiştir. Bu açıklama bile hukuksuzluğu gözler önüne sermektedir. İlgili yasal düzenlemede;

 

Sözlü sınav sonuçlarının duyurulması ve itiraz

MADDE 21 - (2) Sözlü sınav sonuçlarına, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç beş iş günü içinde itiraz edilebilir. Bu itirazlar en geç beş iş günü içinde incelenerek karara bağlanır. İtiraz sonuçları, il millî eğitim müdürlüklerince itiraz sahiplerine duyurulur.

 

          demektedir. Görüldüğü gibi itirazı yapacak kişilerin puanlaması incelenecektir. Fakat Samsun MEM kamuoyunu kandırmaya çalışmaktadır. Sınava girmeyen adaya nasıl olurda puan verilir? Ya da sözlü mülakatlarda nasıl olurda sadece sendika başkanları fahiş puanlar alırlar? İtiraz sonuçlarında nasıl olurda bir sendikanın teklifiyle kişilerin puanları yükseltilir? Yazılı puanlarıyla çok başarılı olan fakat başka sendika üyesi olanlar düşük puanlar alırlar?  

 

          Yapılan değerlendirmemiz sonucunda bu skandallara imza atan yetkililer hakkında gerekli tüm hukuki haklar kullanılacaktır. Savcılıklara suç duyurusunda bulunulacak akabinde de yapılan mülakat tiyatrolarının iptali istenecektir. Eğitim adına hiçbir başarı elde edemeyenlerin, Samsun'u eğitimde bir yerlere taşıyamayanların, mülakat ve adam kayırmacılığındaki başarılarını hayret ve ibretle izliyor Samsun ilindeki mağdurların hakkını sonuna kadar koruyacağımızı kamuoyuna deklare ediyoruz.

 

kaynak:ogretmendunyasi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol