Öğretmen Diyarı

Nöbetçi Öğretmen'e bir saldırı daha

Adana Yüreğir Çamlıbel Anadolu Lisesinde nöbetçi öğretmen Özgür Ahkem Gökce saldırıya uğradı. Okul çevresinde dolaşan 17-18 yaşlarındaki bir gencin görev yapmakta olan öğretmene saldırması ise öğretmenlerin görev esnasında ne kadar korumasız olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
Edimilen bilgilere göre Olay Adana Merkez Yüreğir İlçesi Çamlıbel And. Lisesinde bugün öğleden sonra meydana geldi. İddialara göre okul bahçesinde sigara içen 17-18 yaşlarında bir genci uyaran nöbetçi öğretmen Özgür Ahkem Gökce , sürekli okul civarında bulunan bu öğrenci taraından darp edildi. Saldırıya uğrayan öğretmen yaralanırken Yüreğir Başkent hastanesine kaldırıldı. yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye yatırılan öğretmenin hayati tehlikesi olmadığı bildirildi.
TÜRK EĞİTİM SEN OLAYA ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKTI
Olayı öğrenen Türk Eğitim Sen yetkilileri öğretmene sahip çıktı. hastanede olan öğretmenle yakından ilgilenen sendika yöneticilerinden Adana TES 2 No'lu Şube Sekreteri Ömer Volkan Çiçek saldırıyı kınadı. Öğretmenlerin korumasız olduklarını dile getiren Çiçek, olayı haber alır almaz öğretmene destek amacı ile hastaneye gittiklerini, yarın okula giderek öğretmenlere karşı yapılan şiddet eylemlerine yönelik bir basın açıklaması yapacaklarını ve olayı tel'in ederek yetkilileri göreve çağıracaklarını bildirdi. Türk Eğitim Sen'in her zaman öğretmenlerin yanında yer aldığını bildiren Çiçek olayın adli ve basit bir yaralama olayı olduğunu, saldırganın ise olay mahhallinden kaçtığını, henüz yakalanamadığını bildirdi. Çiçek, bir basın açıklaması ile olayı tel'in edecek ve yetkilileri göreve çağıracağız. dedi. 
Çiçek Facebook sayfasından olayı şu şekilde duyurdu;
ALLAH BETERİNDEN SAKLASIN !
Yüreğir Çamlıbel Anadolu Lisemizde,
"Nöbet" görevini yerine getirirken, okul bahçesinde,
Bina kapısı önünde, sigara içip taşkınlık yapan,
17-18 yaşlarında ve torbacı olduğu iddia edilen,
Okul müdâvimi serseri birini,
Sırf taşkınlık yapma-ması ve sigara içme-mesi konusunda ikâz ettiği için,
Önce hayalarına defalarca vurularak yere yatırılan,
Sonrasındaysa hedef gözetilmeden,
Vücudu ile kafasına ciddi yumruk ve tekme darbeleri alan,
Aynı okul İngilizce öğretmeni ve Okul Temsilcimiz Sayın Özgür Ahkem Gökce kardeşimizin yattığı,
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 11. Katında bulunan bir nolu odada ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Ayrıca, saldırıya uğrayan
Diğer bütün arkadaşlarımızda olduğu gibi,
Ciddi travma geçiren Özgür Öğretmenimizin de,
Her zaman yanında olduğumuzu ve 
Bu olayın da, ciddi takipçisi olacağımızı bildiriyoruz...

 

Kaynak: ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim