Öğretmen Diyarı

Memur Sen: Devlet Memurluğu güvencesi kaldırılmalı

Memur Sen Başkanı’nın kan donduran sözleri ortaya çıktı: “devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalıdır.” Bu sözler AKP Hükümetinin son zamanlarda uygulamaya koyduğu bir çok uygulamadaki temel politikayı hatırlatıyor; “memurluk güvencesi kaldırılmalı.”
Memur Sen eski genel başkanı Ahmet Aksu, “Ufuk Dergisi”ndeki yazısında “ülke şartları göz önüne alınmalı, devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalı” diyor.
Bugün sendikların en temel mücadelesi güvencesiz çalışma olmuşken, Memur Sen başkanının ortaya çıkan bu sözleri “bu nasıl sendikacılık?” sorusunu akıllara getiriyor.
BU SENDİKA KİMİN YANINDA?

 
Memur Sen başkanlığı yapan birinin, AKP Hükümetinin temel memur politikasını oluşturan bu cümleyi sarfetmiş olması bir çok çalışanı şaşırtırken, çalışanlar “bu sendika kimin tarafında?” diye sormadan edemiyor.
Temel görevi çalışanların güvenceli çalışma şartlarına sahip olmasını sağlamak olmasına rağmen tam tersi yönde ifadeler kullanan Memur Sen eski başkanı Ahmet Aksu, açıklamalarının arkasında olduğunu belirtiyor.
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda Bülent Arınç Bursa’da katıldığı sendikal toplantıda “MEMUR SEN ne yaptığını biliyor, diğerleri ortalığı karıştırıyorlar” demişti. Memur Sen’in, eğitimin bugünkü durumunda büyük pay sahibi olduğunu belirten Arınç, çalışmalarından ve desteğinden dolayı Memur Sen’e teşekkür etmişti.


Kaynak: http://www.egitimciyiz.com/memur-sen-devlet-memurlugu-guvencesi-kaldirilmali.html/#ixzz3tvIkeHu2

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
tman 2 yıl önce

Sen önce milletvekillerinin 2 yılda emekli olmalarını ve meclisteki teröristleri bir hallet garip memurla uğraşacağına terbiyesiz adam.İnfial çıkar şuna bak ya mıymıntı başbakanımız kendi meslektaşlarına 1000 lira zam verir kimi akrabasını meclise aldırır.memleketin çivisi çıktı resmen.garibanın ruh sağlığıyla uğraşmayın.

Avatar
Onur 2 yıl önce

Evet eğitimin bugünkü durumunda memur sen büyük pay sahibi. Çok doğru demiş eğitimin de içine eden memur sen