Öğretmen Diyarı

Memur maaşları 1 yılda 504 lira eridi

Türkİye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMUSEN) kamu emekçilerinin geçtiğimiz yıl eriyen zammını telafi etmeye yanaşmayan hükümeti ve yandaş Memur Sendikaları Konfederasyonu’nu (MEMUR-SEN) topa tuttu.

 Hükümetle işbirliği yapan MEMUR-SEN’in memuru 123 liralık seyyanen zamma mahkum etmesini ve hükümetin ek zam taleplerini görmezden gelmesini protesto eden KAMU-SEN üyeleri Meclis’in Dikmen kapısında bordro yaktı. Türkiye çapında düzenlenen eyleme 450 bin KAMU-SEN'li memur destek verdi.

 

MİLLET’e konuşan KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk, “2013’te sonuçları itibarı ile basiretsiz, hesap bilmez, hak gözetmez, memurun yerine sahibinin sesi olanların imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emeklilerinin tam 730 gününü çalmıştır” dedi.

 

Memurların haklarının masa başlarında gasp edildiğini ve sorunlarının yok sayıldığını ifade eden Koncuk, “2 milyon 600 bin memur, 1 milyon 900 bin emekli adeta pazarlanmıştır” diye konuştu.

 

2014 yılında enflasyon yüzde 8.17 gelince en düşük memur maaşının ayda 42 lira, yılda ise 504 lira eridiğini belirten İsmail Koncuk, “Kamu emekçilerinin kaybının giderilmesi için en az yüzde 12 ek zam talep ediyoruz. Hükümet bu talebimize kulaklarını tıkasa da biz talebimizi sonuna kadar dile getireceğiz” dedi.

 

MİLLET GAZETESİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol