Öğretmen Diyarı

MEB\'DEKİ FİŞLEME İDDİALARI İLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde mülakata girecek olan adayların sendikal bilgilerinin, siyasi görüşlerinin, karakter özelliklerinin ve bu bilgiler ışığında kimlerin başarılı olması gerektiğinin yer aldığı bir listenin sözlü sınav komisyonuna iletildiği iddiaları ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunuldu.

 

Türk Eğitim-Sen yaptığı açıklamada, fişlemeyi gerçekleştirdiği iddia edilen kişi ile ilgili olarak: “Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi hakkında Genel Merkezimizce Savcılık makamına “Ayrımcılık, Kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarının oluştuğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuş, aynı zamanda ilgili şahsın hakkında idari soruşturma yapılması talebiyle Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunulmuştur.

 

Aklımıza 28 Şubat günlerini getiren bu rezil işlemleri yapan ve bu kişilerin verdikleri bilgiler çerçevesinde insanların haklarını gasp eden kişilerle ilgili olayı Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak sonuna kadar talip edeceğiz. Türk Eğitim-Sen hiçbir hukuksuzluğu karşılıksız bırakmamıştır, bundan sonrada bırakmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

 

 http://memurunyeri.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol