Öğretmen Diyarı

MEB\'de Tasarı Sonrası Neler Değişecek?

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Facebook üzerinden açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar...

 

Okul müdürleri, müdür baş yardımcıları, müdür yardımcıları tasarı kanunlaştığı gün bu görevlerinden ayrılmış sayılacak ya da görevleri sona erecek

 

Buna ilaveten bakanlık merkez teşkilatındaki TTK Başkan ve üyeleri, müsteşar yardımcıları, genel müdürler, grup başkanları, şube müdürlerinin de görevleri sona erecek.

 

İl milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları, ilçe mill eğitim müdürlerinin de görevleri sonlandırılacak.Dershane öğretmenleri sözlü sınavla, KPSS şartı olmaksızın MEB kadrolarına atanacak

 

Bakanlık denetçileri, il eğitim denetçisi olacak, isimleri maarif müfettişi olarak değişecek.

 

Stajyerliğin kaldırılması için performans değerlendirmesi getirilecek, performans değerlendirmesinde başarılı olanlar yazılı uya da sözlü sınava girecek, bu sınavlarda başarılı olmayanlara 1 yıl daha hak verilecek, tekrar başarısız olması durumunda memuriyetle ilşkisi kesilecek.

 

Tasarı önümüzdeki Salı ya da Çarşamba günü TBMM Genel Kuruluna getirilecek.

 

Türk Eğitim Sen hemen hemen her ilde eylemler yaptı, tepkiler gösterdi, ancak AKP tüm tepkileri görmezden gelen bir anlayışla tasarıyı yasalaştırmakta kararlı görünüyor.

 

Bu tasarının yasalaşması ile şuan görev yapmakta olan 73 bin okul yöneticisinin, yüzlerce il, ilçe müdünün görevleri sona eriyor.

 

gazetekamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol