Öğretmen Diyarı

MEB'den 10 Yıllık Öğretmene Uzmanlık 20 Yıllık Öğretmene Başöğretmenlik açıklaması
 Öğretmenlere yönelik olarak 1 kez yapılan sınav ile çok sayıda öğretmene MEB uzman öğretmenlik vermişti. TES MEB'den 10 yıllık öğretmenlere uzmanlık, 20 yıllık öğretmenlere ise başöğretmenlik ünvanı verilmesini talep etmilti. MEB o talebe cevap verdi...
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinden yapılan açıklamada, Sınavsız olarak 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise başöğretmen unvanının verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasına yönelik taleplerine cevap verildiği belirtildi.

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, Anayasa Mahkemesi kararından sonra oluşan yasal boşluğun ivedilikle giderilmesi hususunda çalışma başlatılmasını, sınavsız olarak 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise başöğretmen unvanının verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasını talep etmiştik.

Bakanlığın tarafımıza iletilen cevabi yazısında; yazımızın değerlendirmeye alındığı ve Bakanlıkça yasal boşluğun giderilmesine yönelik çalışmalar sürdürülmekte olup çalışmalar tamamlandığında kamuoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılacağı bildirilmiştir.

MEB cevabi yazı için tıklayınızTES yazısı için tıklayınız


K
aynak:www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sacit 2 yıl önce

10 yılını dolduran lara uzmanlık hak ama bas öğretmenlik dusunulmeli

Avatar
malatyalı44 2 yıl önce

eğer bu iş komiyona iletilecekse siz unutun....

Avatar
MALATYALI44 2 yıl önce

ne uzman öğretmenlik nede başöğretmenlik unutunnnnn.....öğretmene 3600 ek gösterge ve yıpranma payı çıkacaktı 4 yıl geçti tıssss yok....seçimde yine önümüze ısıtıp çıkarırlar......kandirilmaktan bikmadiniz mi ????

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim