Öğretmen Diyarı

KONCUK,MEB BİZE VERDİĞİ SÖZE UYGUN DAVRANMALIDIR

MEB öğretmenlerin adaylık sınavının ekimde yapılacağını açıkladı. Bu uygulamanın okulların programını bozmaktan başka bir işe yaramayacağını ifade eden Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Twitter hesabından şunları söyledi:

“MEB'in 13 Ekimde Stajyer sınavından sonra yer değiştireceğiz açıklamasına katılmıyorum. Sınav öncesinde Ağustos'ta yer değiştirme uygulanmalıdır.

Yazılı sınavda başarısızlık durumunda eş özrü ile gidilecek yerde stajyer programı uygulanabilir. MEB bize verdiği söze uygun davranmalıdır.

Okullar Eylül'de açılacak MEB stajyerleri 13 Ekimden sonra yer değiştirecekmiş. Bu uygulama okulların programını bozmaktan başka ne işe yarar?

Okullar açılmadan tüm yer değiştirmeler yapılmak zorundadır. Yılların idarecisi ve okulların nasıl yönetilmesi gerektiğini bilerek söylüyorum.

MEB stajyer programında çuvallamıştır. MEB'in hatasını düzeltmek yerine, işi daha da karıştırması asla kabul edilemez. Daha ağır yazmak istemiyorum.

Ayrıca stajyer mülakatının kaldırıldığı hemen açıklanmalı, neredeyse 2. mezuniyet anlamına gelen yazılı konuları hafifletilmelidir. Aksi zulümdür.”


 
Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim