Öğretmen Diyarı

Koncuk'tan Ali Yalçın'ın Memur Zammı Açıklamasına Tepki
 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı Twitter üzerinden eleştirdi.
İşte o açıklamalar:

''2013'de elde edilen 1.8 lik enflasyon farkını 2015'de masada gasp ettirenler,utanmadan memura en yüksek zammı aldık diye övünüyor.Yuh artık.

Bu sanal enflasyon ile bu kadar oluyor.Bunu hesaba katmayanlar memurların %15 lik vergi diliminden, %20 lik dilime girdiğinden de habersiz.

Ey acemi sendikacı masada çaldırdığın %1.8 lik zammımızın hesabını 2 yıldır veremedin.Vergi dilimi oyununun önüne geçmeyi dahi düşünemedin.

Ey acemi sendikacı sen 4C, ünv. işçiler gibi vb 21 maddeyi dahi uygulatamadın.Şimdi çıkmış pişkince gerçekte olmayan zam ile övünüyorsun.

Bir başka ülkede olsa senin gibileri sendikanın kapısından bile geçirmezler ama bu ülkede başarısız olmanın  ne yazıkki bir karşılığı yok.

Öğretmenlik sözleşmeli oluyor, mülakat geliyor, iş güvencesini kaldıramayanlar saçma sapan bir performans sistemini zorluyor.Gıkın çıkmıyor.

Göstermelik açıklamalarını kimse yemiyor.Türkiye Kamu Sen gibi eyleme var mısın?Yoksa her zaman olduğu gibi el altından destek mi olacaksın?

Milyonlarca işsiz memleket evladı dururken, 3,5 Milyon Suriyeli'ye vatandaşlık geliyor.Çıkın iki kelam edin de görelim.Yürek ister tabi ki.''
Kaynak:www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim