Öğretmen Diyarı

Koncuk: Memurların 730 Günü Çalınmıştır

Kırılgan ekonomiye karşı kamu çalışanları harcamalarına dikkat etmeli

Koncuk, 2013 yılında yetkili konfederasyon tarafından imza altına alınan Toplu Sözleşmenin, kamu çalışanlarının 2 yılını çaldığını ve başarı olarak yansıtılan 123 TL'nin de çoktan eridiğini belirterek, “Ekonomik gidişatın hiç de iyi olmadığı uluslararası kuruluşlarca da dile getirilirken, kamu çalışanlarının bundan sonraki süreçte kırılgan ekonomiyi göz önüne alarak, harcamalarına dikkat etmesi gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır.” dedi.

Memurların 730 günü çalınmıştır

Koncuk, yıllardır borç içinde yaşamaya mahkum edilmiş kamu görevlilerine enflasyon farkı ödemesini çok gören anlayışın, sadece 2014 yılını değil, 2015 yılını da heba ettiğini belirterek “Memurların 730 günü çalınmıştır. Farklı kuruluşların Türk ekonomisi üzerine yaptığı analizler,  Türkiye Kamu-Sen'in geçtiğimiz aylarda yaptığı ve kamuoyunun dikkatine sunduğu birçok araştırma ve raporla birebir örtüşmektedir.

12 yıldır sıcak parayla beslenen ekonominin uygulanan yanlış politikalar ve seçim harcamalarıyla birlikte bir dibe vuruşa gittiği apaçık ortadadır. Böyle bir ortamda borç içinde yaşamını devam ettirmeye çalışan kamu çalışanları, muhtemel bir ekonomik krize hazırlıklı olmalı ve kendilerini sıkıntıya sokabilecek borçlanmalardan uzak durmalıdır.” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol