Öğretmen Diyarı

Koncuk: MEB\'in özür tayinlerinde problemi ortadan kaldırması sevindirici

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) talepleri üzerine, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin yayımını geciktirerek, Ocak ayında yapılacak özür tayinlerinde problemi ortadan kaldırmasının sevindirici olduğunu belirtti.

 

Koncuk yaptığı yazılı açıklamada, MEB'in Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini onaylanması için Başbakanlığa gönderdiğini belirterek, özür tayinlerinde öğretmen ve memurların yıllardır problemler yaşadığını ifade etti.

 

Başbakanlık çerçeve yönetmeliğinin özür tayinlerini daha da zora sokan bir düzenleme olduğunu iddia eden Koncuk, "Çerçeve yönetmeliğin uygulanması halinde hem öğretmen hem de diğer memurlarımızın ciddi sıkıntılar yaşayacağı açıktır. MEB'in, isteğimiz üzerine, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin yayımını geciktirerek, Ocak ayında yapılacak özür tayinlerinde problemi ortadan kaldırması sevindiricidir, ancak problem sadece Ocak ayı ile sınırlı değildir. Bundan sonra ne olacaktır? Yaz ayında yer değiştirecek olan öğretmen ve memurlar şimdiden ciddi bir telaş içine girmiş durumdadır" görüşünü savundu.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol