Öğretmen Diyarı

Koncuk: AİHM için hukuki yardımda bulunacağız

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesinin eğitim kurumlarına yönetici atamayı düzenleyen kanun maddesinin iptal istemini reddetmesi üzerine, AİHM'e başvurmak isteyenler için başvuru formu örnekleri hazırladıklarını bildirdi.


Koncuk, yazılı açıklamasında, Yüksek Mahkemenin söz konusu kararını hatırlattı.


Sendika olarak konuyu AİHM'e taşıma noktasında dava taraf ehliyetleri bulunmadığını anımsatan Koncuk, mağdur üyelerinin AİHM'e şahsi dava açması için her türlü hukuki yardımda bulunacaklarını daha önce ilan ettiklerini belirtti.


Koncuk, bu kapsamda, AİHM'e başvurmak isteyen eğitim kurumu müdürleri, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları için başvuru formu örnekleri hazırladıklarını ifade etti. Koncuk, başvuruda bulunacakların formu uygun şekilde doldurarak, ekleriyle bildirilen adrese posta yoluyla göndermeleri gerektiğini kaydetti.


Mahkemeye gönderilecek yazışma ve belgeleri birbiriyle tutturmak için zımba, bant gibi materyallerin kullanılmamasını isteyen Koncuk, tüm sayfaların sırasına göre numaralandırılması zorunluluğu bulunduğunu açıkladı.


İsmail Koncuk, başvuruların harca tabi olmadığını, reddi durumunda halinde ise ücret ödenmeyeceğini duyurdu.


Açıklamada, AİHM'e başvuracak yöneticiler için dilekçe örnekleri de paylaşıldı.

Anadolu Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim