Öğretmen Diyarı

Koncuk, '1 Mayıs Biber Gazlarıyla Tomalarla Kutlanmasın'

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1 Mayıs’ın son zamanlarda biber gazlarının, TOMA sularının gölgesinde kaldığını, bu tür olaylardan siyasi iktidarın nemalanmasına fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi. Adana’da gündemle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1 Mayıs’ta yaşanması muhtemel olaylar konusunda diğer sendikaları uyardı. Diğer sendikalar taksim hassasiyetini anladı. 1 Mayıs’ın biber gazlarının, TOMA sularının gölgesinde kaldığı bir hükümet beceriksizdir diyen Koncuk, diğer sendikalara seslenerek, ” sizler siyasal iktidarın tuzağına düşmeyin 1 Mayıs’ı sis bombaları ile sorunlarla kutlamayalım. Bunlar, vatandaş da bunları polisle kavga eder görünce, bunlar Türkiye’de anarşi çıkarıyor, huzursuzluk çıkarıyor diye siyasi iktidar yine bundan nemalanacaktır.” ifadelerini kullandı. 


“BAŞBAKAN KOZAN’A GİTMELİ GİDİPDE GÖRSÜN”


Konuşmasında Avrupa Parlamentosu’nda soykırım iddialarının kabul edilmesini de kınayan Koncuk, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Tehcir insanlık suçudur’ şeklindeki sözlerine sert çıktı. Bu konuşma millete ihanettir. Eden Koncuk, “Bir yandan Sayın Başbakan, bu devleti sözde yönetenler, AP’nin aldığı kararı kınıyorlar, bir yandan bu ülkenin başbakanı çıkıyor ‘tehcir insanlık suçudur’ diyor.


Başbakan Davutoğlu’ndan Kozan’a giderek Ermenilerin ecdadı yaktığı fırını görmelerini isteyen Türk Eğitim Sen genel başkanı İsmail Koncuk, “Kozan’a gidin, Ermenilerin Kozan’daki vatandaşlarımızı, ecdadımızı yaktığı fırın ayaktadır. Sayın Başbakan gelsin görsün, hangisi insanlık suçu, hangisi tehcir mi insanlık suçu, fırında insan yakmak mı insanlık suçu? Karabağ’da katledilen yaklaşık 700 insanımızın evlatları hala Azerbaycan’da, git öğren insanlık suçu neymiş, Irak’ta milyonlarca Müslüman kanı akıtıldı, oraya git. Tehcirde insanlık suçu aramak, tarihi olaylardan habersiz olmak anlamına gelmektedir.


 

 


İsmail Koncuk son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Diyarbakır’da imam hatip lisesi müdürleriyle yaptığı toplantıya tepki göstererek şöyle dedi: “ Bilal Erdoğan işine baksın, eğitimden elini çek kardeşim, Nebi Avcı oradaki bürokratlar bu işleri senden çok daha iyi bilirler. Senin işin eğitim değil, sen bir vakıf kurdun git onunla oyna.” 

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol