Öğretmen Diyarı

İsmet YILMAZ, ağustos atamasına karşı olmadığını ifade etti.
 Türk Eğitim SEN Genel Başkanı, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ'ı ziyaret etti. Ziyaret konularından biri de ağustos ataması. İsmet YILMAZ,ağustos atamasına karşı olmadığını ifade etti.

 

İşte ziyarette konuşulanlar ve bakanın görüşleri:

 

Türk Eğitim Sen olarak, Sn İsmet Yılmaz'la görüşme yaptık.Görüşmedeeğitim çalışanlarının tüm problemlerini konuştuk, raporumuzu sunduk.

 

-Sn Yılmaz'dan ısrarla Ağustos ataması yapmasını, sözleşmeli öğretmenlikten vazgeçmesini istedik. Ağustos atamasına karşı olmadığını söyledi. -Ağustos atamasının sadece kendisinin isteği ile olmayacağını, böyle bir atamadan kendisinin de memnun olacağını açıkladı.

 

-Şubat atamasının kendinden önce, Sn Nabi Avcı döneminde,6 aylık alıştırma dönemi sebebiyle, yapılmış yapılmış bir açıklama olduğunu söyledi.

 

-Biz,6 aylık alıştırma döneminin ülkemiz için gereksiz bir uygulama olduğunu,Ağustos atamasının mutlaka yapılması gerektiği ısrarla söyledik.

 

-Mahrumiyet bölgelerinde bunca öğretmen ihtiyacı varken, 6 aylık alıştırma döneminin anlamsız ve gereksiz bir dönem olduğunu söyledik.

 

-Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının bu ülkede denendiğini ve fayda sağlamadığının görüldüğünü,vazgeçilmesi gerektiğini izah etmeye çalıştık. -Rotasyona karşı olduğumuzu da ifade ettik, Sn Bakan Rotasyon konusunun incelettiğini söyledi. Bakalım sonuç ne çıkacak? Takip edeceğiz.

-Alan değişikliğinin yönetmelikte olduğunu, bunun her yıl belli sayıda yapılarak zaman içinde bu talebin en aza inebileceğini de açıkladık

. -Sn Bakan uygulanmayan yargı kararlarının uygulanacağını, aksinin kabul edilemez olduğunu ifade etti. Bu konuda talimat göndermesini istedik.

-Kariyer basamakları konusunda düzenleme yapılmamasının eksiklik olduğunu, kıdem esaslı bir düzenleme yapılmasını istedik. Çalışma yapılacak. -Sn Bakana müdürlük mülakatlarında yaşanan rezaleti, İstanbul mülakatını örnek göstererek açıkladık. Konudan haberdar olduğunu ifade etti.

-Maarif müfettişleri ile ilgili düzenlemenin büyük sıkıntılar yaratabileceğini, yeniden gözden geçirilmesinin faydalı olacağını açıkladık. -Bakanlığın taşraya hakim olmasının önemini de sayın bakana anlattık,biz MEB'de adaletin hakim olmasını istiyoruz, başka bir şey değil dedik

 

www.milliegitimhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim