Öğretmen Diyarı

İSMAİL KONCUK: “VERİN KEPÇEYİ DE, BİRAZ DA BİZ ÖLELİM”
Koncuk üniversitelere atanan rektörlerden hiç birinin kendi camialarından olmadığını söyledi
Sosyal medya hesabından gündemdeki  rektör atamaları konusunda önemli açıklamalar yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Bugünlerde üniversitelere rektör atamaları var, atananlara baktığımızda bizim camiadan bir tek Allah kulu yok” dedi. 
Genel Başkan Koncuk rektör atamaları konusunda şunları kaydetti: “Bugünlerde, birlik, beraberlik, liyakat kelimeleri çok kullanılır oldu. Bakın bir fıkra anlatayım.
"Bir arkadaşı Nasrettin Hoca'yı evine yemeğe davet etmiş.
Hoca davete icabet etmiş. Yemekte ortaya tatlı mı tatlı kocaman bir tas hoşaf konmuş. Nasrettin Hoca'ya küçük bir kaşık vermişler, Hoca başlamış hoşafı içmeye. Ev sahibi ise kepçeyi hoşafa daldırıp daldırıp içiyormuş. Bir yandan da, ah öldüm of öldüm diyormuş. Bir böyle beş böyle derken hoca dayanamamış.- yahu arkadaş demiş. Şu kepçeyi ver de biraz da ben öleyim."
Bugünlerde üniversitelere rektör atamaları var, atananlara baktığımızda bizim camiadan bir tek Allah kulu yok, Gazi Üniversitesinde ilk üçe giren insanlar bizim dostlarımızdı ama 5. sıradaki kişi atandı, benzeri durum Gazi Osman Paşa ve Atatürk Üniversitelerinde de yaşandı. Geçmişte görevden alınan okul müdürlerimiz, diğer bakanlık ve kurumlardaki arkadaşlarımız bir türlü göreve, yargı kararlarına rağmen geri döndürülmedi.
Birlik, beraberlik, liyakat bunlar çok güzel kavramlar ancak sözde kalmamak şartıyla anlamlıdırlar. Hadi şimdi söylemeyelim mi,

"VERİN KEPÇEYİ DE, BİRAZ DA BİZ ÖLELİM."

Eski hastalıklar depreşmesin inşallah

Kaynak: http://www.turkegitimsen.org.tr/icerik_goster.php?Id=11064

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim