Öğretmen Diyarı

İSMAİL  KONCUK: KAMUDA KARMAŞA VE ÇİFTE STANDARDA SON VERİLMELİ

Genel Başkan Koncuk, tüm kurumların karmaşadan kurtulması için çifte standarta son vermelidir
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesabından açıklama yaparak, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, tüm kurumlarda yargı kararlarının uygulanmasını istedi. "Bugünün birleştirici kelimesi LİYAKATTİR.O halde torpili ortadan kaldıran, liyakati esas alan düzenlemeler için düğmeye basılmalıdır" diyen Koncuk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Başta MEB olmak üzere, tüm kurumlarda uygulanmayan yargı kararları uygulanmalıdır.Tüm kurumlarda yönetici atama mevzuatı değiştirilmelidir.

Bugünün birleştirici kelimesi LİYAKATTİR.O halde torpili ortadan kaldıran, liyakati esas alan düzenlemeler için düğmeye basılmalıdır.

Öğretmenlik ve memurlukta mülakatta ısrarcı olunmamalı, sağlam bir güvenlik soruşturması yapılmalı ama tek ölçüt KPSS olmalıdır.Bekliyoruz.

Açığa almalarda hem hukuki hem vicdani sorumluluk altında kalmamak için soruşturma ve savunma süreci işletilmelidir.Cadı avı sonlanmalıdır.

4-C, 4-B vb. sözleşmelilikten vazgeçilmeli, kamuda karmaşa ve çifte standarda son verilmelidir.Performans düzenlemesinden vazgeçilmelidir.

Uyarıyoruz, yapılacak mülakat bir çok haksızlığa yol açacak, şuan oluşturulan birlik ruhuna zarar verebilecektir.Yol yakınken, dönülmelidir."


Kaynak: http://www.turkegitimsen.org.tr/index.php

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim