Öğretmen Diyarı

İSMAİL KONCUK: HÜKÜMET AĞUSTOS AYINDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPMAK ZORUNDADIR
 

KONCUK: HÜKÜMET AĞUSTOS AYINDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPMAK ZORUNDADIR

Genel Başkan “Ağustos ayında mutlaka 50 bin öğretmen ataması yapılacağını hem Başbakan hem de milli Eğitim bakanı tarafından açıklanmasını bekliyorum” şeklinde açıklama yaparak;

“Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmak zorundadır. Hükümet bundan kaçamaz. Eğer atama yapılmazsa, ülkede MEB Bakanı ben Bakanım diye geçinmesin. Hala çok ciddi öğretmen ihtiyacı var. Başka projelerle de öğretmen istihdam edilmesi mümkün olabilir. İşini bilen siyasetçiler bunu yapabilir. Ağustos ayında mutlaka 50 bin öğretmen ataması yapılacağını hem Başbakan hem de Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklanmasını bekliyorum.

430 bin İİBF mezunu genç işsiz var. 1 milyonun üzerinde meslek lisesi mezunu, 2 milyonun üzerinde lise mezunu, mezun olmuş iş bekleyen sağlık çalışanları var. Hükümetin bu gençlerimize istihdam yaratması lazım ama Ağustos ayında öğretmen ataması yapmayacak bir Milli Eğitim Bakanı, alnına bir nişan alır ama nasıl bir nişan olduğu tartışılır. Böyle bir yaklaşımı Nabi Avcı’ya yakıştırmam. Yönetici atama konusunda da mahkeme kararlarının uygulanması lazım. Örneğin Amasya’daki bir davayla ilgili, Samsun İdare Mahkemesi karar verdi. Mahkeme bu kararı uygulamayanlara 5 bin TL ceza verdi. O yüzden herkes ayağını denk alsın” dedi.
Kaynak: Türk Eğitim Sen.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim