Öğretmen Diyarı

İsmail Koncuk, 7 Haziran Seçimlerini Değerlendirdi

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 7 Haziran seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Koncuk, “8 Haziran’da yeni bir güne uyandık. Allah milletimize ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu etsin. Seçim sonuçlarını herkes çok iyi değerlendirmek zorundadır. 7 Haziran seçim sonuçları, haksızlığa, hukuksuzluğa, ötekileştirmeye, yandaşlara birinci sınıf insan muamelesi yapılırken, diğer insanlara ayrımcılık yapılması, genç işsizlik oranının artması gibi  kıyımlar oluşturulan korku devletine ve emeklilerin yok sayılmasına karşı bir tepkidir.


SEÇİM SONUÇLARI KAMUDAKİ YENİ DÖNEMİ ETKİLEYECEK


Çok söyledik bir o kadar da eylem yaptık. Başta MEB olmak üzere, Sağlık Bakanlığı ve tüm kurum ve kuruluşlarda, adeta terör estirenler, İktidarın yaşadığı hezimette büyük rol almışlardır.


 


Mesleğe yeni başlayan memur, stajyer memurları tehdit eden, meslekte ki ilk günlerinde onları zorlayan stajyerliğiniz kalkmaz endişesine sokan malum kişiler tarafından zapt altına alınmaktadırlar.


Yıllarca yöneticilik yapmış on binlerin alın terini çalanlar ne bekliyordu? Bu insanlar kaderine boyun eğmez. Gerekeni yaptılar. Hakları teslim edilmediği sürece, bu dava bitmeyecektir." Diye konuştu.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim