Öğretmen Diyarı

İmam Hatip Lisesi'nde Skandal

Esenyurt’ta  İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğretmenler tutanak tuttu, skandal ortaya çıktı.  


Tutanaklara göre, Esenyurt İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 11-İ Sınıfında Tefsir Öğretmeni H.D, tefsir kitabında Atatürk’ün resmini görünce; bu dinsizin bu kitapta işi ne? Diyerek Atatürk’ün resmini yırttı. Yine aynı sınıfta, C.K isimli öğretmen de öğrencileri İstiklal Marşı törenine çıkartmadı ve sınıfta oturttu. Ardından mescide bayrak gördü, bu bayrağın ayakların atına olması gerektiğini söyledi.


Aydinlikgazete.com'un haberine göre Okul Müdürü Musa Salihoğlu’nun olaylar karşısında uzun süre kayıtsız kaldığı ve bu tür skandal olayların hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından tutanak yolu ile müdüre gönderildiği de söyleniyor. Okul müdürü tüm bu durumlara duyarsız kaldığı ve hatta tehdit ettiği söyleniyor.


Türk Eğitim Sen İstanbul 9 No’lu Şubesi, Esenyurt Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden olayın araştırmasını istedi. Türk Eğitim Sen İstanbul 9 nolu Şb. Bşk. Enver Demir şunları söyledi:  


TÜRK Eğitim Sen Sessiz Kalmadı! 


Atatürk’e, Bayrağa ve Marşımıza saygı göstermeyen öğretmenlerin olduğunu, müdürün buna sesiz kalıp üstüne de tehdit ettiğini söyleyerek; “Siz ne için maaş alıyorsunuz?” dedi.

 

Kaynak:sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol