Öğretmen Diyarı

Helvalı Eylem İle Milli Eğitim Bakanlığı Protestosu

Türk Eğitim Sen üyelerinin gerçekleştiği eylemde vatandaşlara helva dağıtılırken, helvanın “ölen adaletin helvası” olduğu belirtildi.

 

Vatandaşa "adalet öldü" helvası

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve çok tepki alan okul müdürlerinin görevden alınmasını protesto etmek için toplanan grup üyeleri sloganlar atarken helva dağıtımında da bulundu.

 

Grup adına basın açıklamasını yapan Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, MEB yasası ile birlikte 4 yılını dolduran okul müdürlerinin, müdür başyardımcılarının, müdür yardımcılarının, il milli eğitim müdürlerinin, ilçe milli eğitim müdürlerinin, il milli eğitim müdür yardımcılarının ve MEB'deki bütün üst düzey yöneticilerin görevlerine son verildiğini belirterek, "Yetkisi olmayan bu şube müdürlerinin verdiği yanlı puan sonucu 8 bin başarılı okul müdürünün görevine son verildi. Dolayısıyla okullarımızın önemli bir bölümü artık başarılı okul müdürlerine değil, objektif olmayan değerlendirmelerle koltuklarını koruyan kapı kullarına emanettir. Okullarımız, hak etmeyen bilgi ve tecrübesinin gücüyle değil, torpilin gücüyle o makamlara getirilen kişilere teslim edildi ve edilmeye devam edilmektedir" ifadelerini kullandı.

 

Adaleti öldürmek insanlığı öldürmektir

 

Bostan hak edenlerin hakkını yemenin, hak etmeyenleri yükseltmenin ya da önemli görevlere getirmenin toplumsal çözülmenin en önemli nedeni olduğunu belirterek "Kaosa ve infiale neden olan hak yeme politikalarından bir an önce vazgeçerek zulüm ve haksızlıklara son verilmelidir. Bilinmelidir ki, haksızlık ve zulümle rahat olunmaz. Ayrıca adaleti öldürmek insanlığı öldürmek demektir. Böyle bir cinayetin sorumluluğundan yetkililerin bir an önce kurtulması dileğiyle Kurban Bayramınızı kutluyorum." dedi.

 

memurunyeri.com 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol