Öğretmen Diyarı

“HATA YAPTIK DEYİN VE ÖĞRETMEN ATAYIN”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Afyon Şubesinin düzenlediği istişare toplantısında konuştu


KONCUK: YÖNETİCİLER ADALET ÜZERİNE ÇALIŞMAK ZORUNDADIR


“Türk Milli Eğitiminin içinde olduğu aczi göstermeme gayreti var” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Hata yaptık deyin ve öğretmen atayın” dedi. Koncuk, “Görevden alınan müdürlerimizden bahsetti arkadaşlarımız, neden alındı bu arkadaşlar? Paraları sıfırlamadılar, hırsızlık yapmadılar, milletini sırtından hançerlemediler, çalıştılar, eğitim ve öğretim davasına ömürlerini vakfettiler. Bu çalışmalarının karşılığını müdürlük makamlarından alınarak verdiler. Bu anlayış karşısında titremeyen yüreğe, vicdana yazıklar olsun. Milli Eğitim Bakanımız sayın Nabi Avcı. Bir Bakan bu kadar zulüm karşısında ne yapar? Ben merak ediyorum, bizim ki sadece oturup bakıyor. Piyasayı yandaş sendikalara bırakmış onlar yönetiyorlar Milli Eğitim’i, memleketin Valilerine talimatlar veriyorlar.


 

Bir Milli Eğitim Bakanı kamuoyunu aldatıyor ve bu yalan ortaya çıkıyorsa istifa etmesi gerekir. Bakan Avcı “Türkiye’de 39 bin ücretli öğretmen var” dedi. Bizim Valiliklerden aldığımız resmi rakamlardan yaptığımız tespitlerimize göre 80 bin ücretli öğretmen olduğu açık ve net. Bakan kendi bünyesinde kaç ücretli öğretmen çalıştığını bilmez mi? Siz ailenizde kaç evladınız olduğunuzu bilemez misiniz? Yok eğer bu sayıyı biliyor da bunu 39 bin diye açıklıyorsa bu daha büyük bir hatadır, bunun adı kamuoyunu aldatmaktır.


Türk Milli Eğitiminin içinde olduğu aczi göstermeme gayreti var. Çık özür dile diyorum sayın Bakana, hata yaptık de ve öğretmen ataması yap. Milli Eğitim teşkilatlarında çalışan insanların huzurunu sağlayamıyorsan, hakları gasp edilirken yüreğin titremiyorsa, üzülmüyorsan yazıklar olsun diyorum.


Başta Bakan olmak üzere tüm yöneticilere sesleniyorum, sizler adalet üzerine çalışmak zorundasınız. İnsanları ayırarak olmaz, herkesi kucaklayacaksınız, topyekün hizmet etme iradesini ortaya koyacaksınız. Bürokratlara söylüyorum, bu devir biter, sel gider kum kalır. Bizimle karşı karşıya kalacaksınız, eğitim, sağlık, adliye, tarım, enerji ve tüm kamu çalışanlarına gereken şekilde davranın. Biz yaptıklarınızı unutmayız, meydanı boş sanmayın. Bu ülkeyi babanızdan kalmış bir çiftlik gibi görmeyin” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim