Öğretmen Diyarı

EN AZ 100 BİN ÖĞRETMENE İHTİYAÇ VAR

Türk Eğitim-Sen Erzurum 1 No'lu Şube Başkanı Müfit Bayraktar, okullardaki öğretmen açığının kapatılabilmesi için en az 100 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu söyledi.


Bayraktar, Türkiye’de eğitimin en önemli meselelerden birisinin öğretmen açığı olduğunu belirterek, bu açığın kapatılabilmesi için en azından 100 bin öğretmene ihtiyaç bulunduğunu belirtti.


Bayraktar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın en geç ağustos ayına kadar öğretmen atamalarını yapmasını istediklerini belirterek, ataması yapılamadığı için binlerce öğretmenin işsiz dolaştığını  ve atama bekleyen öğretmenlerden intihar eden öğretmenlerin vebalininse hükümette olduğunu savundu.


Müfit Bayraktar, "100 bin öğretmen atama bekliyor. Ataması yapılmayan 37 öğretmen intihar etti. Bu iktidar döneminde, işsiz öğretmen sayısı katlanarak devam etti. İnsanı yaşatmak, sadece ekmek ve kömür vermekle olmaz. İnsanı yaşatmak, iş ve aş bulmakla olur." dedi. Ülkede işsizliğin artış gösterdiğine de dikkat çeken Bayraktar, "Ülkede işsizlik yaşanıyor. İşsiz kalanların sayısı her geçen gün artıyor. Yeni Türkiye'den bahsedenler, işsizler ordusundan oluşan Türkiye'den bahsediyor olmalı. 'İşsizlik problemini çözeceğiz.' diyerek iktidara gelen hükümet, maalesef sorunu çözmek yerine katmerleştirmiştir." diye konuştu.

 

memurunyeri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol