Eğitimde müdürlerden sonra müdür yardımcıları da kıyıma tabi tutulacak

Eğitimde müdürlerden sonra müdür yardımcıları da kıyıma tabi tutulacak

 Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Fethi Kurt, siyasi iktidarın, okul müdürlerinden sonra kıyımı müdür yardımcılıklarında yapacağını söyledi. 

 

Siyasi iktidarın, okul müdür yardımcılıkları kıyımını yine okul müdürlerinde olduğu gibi yandaş sendika eliyle yapacaklarını belirten Kurt, 1992 yılından bu yana Türk Eğitim Sen olarak adam gibi sendikacılık yaptıklarını, hiç zaman haksızlık karşısında doğruları söyleyerek hiç bir zaman dilsiz şeytan olmayacaklarını kaydetti. 

 

Kurt, Manavgat'ta Türk Eğitim Sen'e üye olan öğretmenlerle bir araya gelerek, hiç kimseye boyun eğmeden sendikalarına üye olan öğretmenlere teşekkür etti. Yasal olmayan okul müdürleri atamasının 2 defa yargından döndüğünün altını çizen Kurt, "Bu iktidar, okul müdürlerinden sonra kıyımı müdür yardımlarına getirdi. Okul müdürleri kıyımında liste AK Parti ilçe başkanlıklarından gitmişti. Müdür yardımcılıkların da yine listeler ilçe başkanlıklarından gidecektir." diye konuştu. 

 

Siyasi iktidarın, yolsuzluk ve hırsızlıklarını örtbas etmek için ellerinde bulundukları her türlü gücü kullanarak sürekli gündem değiştirdiklerinin altını çizen Kurt, yalanla dolanla bir ülkenin yönetilemeyeceğinin altını çizdi. Yandaş sendikanın Manavgat temsilcisinin, biz üye yapmıyoruz, öğretmenler bize üye olmak için sıraya giriyor sözüne tepki gösteren Kurt, "Bizim dinimiz 'yalanla iman bir arada bulunmaz' diyor. Bunlarda doğruluğun noktası bile kalmamış. Biz bunlara, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav) beni ihtiyarlattı dediği sûre-i Hûd'daki Emrolunduğun gibi dosdoğru ol. ayetini hatırlatıyoruz." dedi.

 

personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim