Öğretmen Diyarı

Eğitim camiasında büyük dayanışma

Kocaeli Körfez Türk Eğitim Sen, eğitim camiasını Yarımca sahilinde buluşturdu. İlçe Temsilcisi Oruç Sulusaray'ın organize ettiği buluşmada eğitim sorunları, danıştay kararı ile okul müdürlerinin görevlerine iade edilmeleri ve İl Dışı Atamalarda yaşanan sorunlar ele alındı.

Körfez Türk Eğitim Sen Başkanı Oruç Sulusaray'ın organize ettiği ve ev sahipliği yaptığı buluşmada Körfez ve Kocaeli'nin emektar eğitimcileri ile genç isimleri bir araya geldi. 

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No'lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı'nın da katıldığı organizasyon, sitemizin köşe yazarı Cevat Artun, Eğitim Camiasının duayen isimlerinden Mehmet Pamuk, Adnan Deniz, Yusuf Şahin, Yusuf Şanlı, Fevzi Loka, Olgun Karadeniz ile birlikte çok sayıda okul müdürü ve öğretmen katıldı. 

Eğitim camiasının sorunlarının tartışıldığı buluşmada Kocaeli Türk Eğitim Sen 1 No'lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, öğretmenlerin yaşadığı sorunlarla ilgili olarak Türk Eğitim Sen'in çözüm odaklı çalışmalarının devam ettiğini, görevinden alınan okul müdürleri ile ilgili sürecin takipçisi olduklarını ve Danıştay kararının uygulanarak müdürlerin tekrar görevlerine dönmelerinin sağlanması için gerekli adımları attıklarını dile getirdi.

Yarımca sahilinde kavurma yaparak misafirlerine ikram eden Türk Eğitim Sen Körfez Temsilcici Oruç Sulusaray ise sendika olarak sürekli öğretmenlerin yanında olduklarını belirtti. 

Yaklaşık 3 saat süren buluşma, gündemin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.


 
ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol